АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД НЕ ПОЧУВ МИКОЛАЇВСЬКИХ ДЕПУТАТІВ

Вчора 27 листопада 2019 року у Львові, у восьмому адміністративному апедяційному суді розглядалася справа про скасування сумнозвісного рішення виконкому Миколаївської міської ради, яким фактично було надано дозвіл на завезення до Миколаєва десятків тонн львівського сміття.Апеляційний суд вирішив, що в апеляції позивачу – депутату Андрію Баранецькому (Михайлу Галущаку та Богдану Ткачу) слід відмовити.

На жаль, про причини відмови буде відомо лише після отримання повного тексту рішення судової колегії. Однак, учасники судового засідання (як самі апелянти, так і багаточисельне представництво миколаївської громади) припускають, що причиною відмови у задоволенні позову була не «законність» прийнятого виконкомом рішення, (аргументи апелянтів, що рішення прийнято з порущеннями законодавства були дуже переконливимиа див. відео за посиланням https://youtu.be/tR-maAHRi6Y) а те, що, мовляв, депутати не наділені повноваженнями звертатися в суд. Адже саме через цю причину депутати програли позов у першій інстанції, і на цьому ж наполягав керуючий справами виконкому Миколаївської міської Ради Ю. Шпак під час апеляційного засідання.

Які висновки з цього напрошуються? Дуже невтішні. Адже, якщо це і є причиною відмови у задоволенні позову, виходить, що на незаконні дії місцевих рад ніхто не може вплинути? І байдуже, що у ст. 2 З У «Про статус депутатів місцевих рад» зазначено: «Депутат місцевої ради – представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу», а п.2 цієї ж статті зобов`язує депутата місцевої ради, як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу «зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу…» До речі, у статті жодним чином не зазначено, що депутат не має права звертатися в суд (тим більше, що у зазначеній ситуації – це єдина можливість). То чому керуючий справами виконкому Ю. Шпак так наполягав на тому моменті? Може тому, що добре усвідомлює, що рішення незаконне?

суд сміття, Миколаївська міська рада, апеляція

Втім, будемо сподіватися, що Верховний суд України розставить усі крапки на «і». Адже, судячи з бойового настрою позивачів, вони не збираються здаватися, і зроблять усе, аби ті, хто допустив екозагрозу життю і здоров`ю миколаївчан та жителів навколишніх сіл таки були покарані.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *