ГЕРОЇВ У СМІТНИК?

“”пощастило, що сміття не викинули”

Справжній скандал розгорівся у Миколаївському міському палаці культури, де у смітнику було виявлено фотографії новочасних Героїв, які загинули у зоні АТО на сході України та волонтерів

Пр це повідомляється на сторінці ГО Майдан ГФ Миколаївська народна Самооборона у фейсбуці, Зокрема, у публікації зазначається: «До слів, які написані латинкою на Миколаївському міському палаці культури, треба дописати ще два “guo vadis”( куди йдеш), чи йдемо? А знаєте чому?
Перед підготовкою до ” Книжкової Толоки” (березень) було вирішено зняти стенди з фотографіями загиблих учасників АТО, вояків та волонтерів, тимчасово замінивши їх на тематичні. Минуло пів року і світлинам знайшли “гідне” застосування – у смітнику! (і то нам кажуть – вам пощастило, що ми ще то сміття взагалі не викинули)…»

Зазначимо, що миколаївський Міський палац культури підпорядковується Миколаївській міській раді. Отож, закономірно, що після оприлюднення зазначеної інформації у соцмережах на сторінці Миколаївської міської ради на ганебний інцидент «відреагував» миколаївський мер Андрій Щебель.

«Найперше хочу вибачитись перед родинами загиблих Героїв, які на фотографіях…Така поведінка не допустима і не гідна під час російсько-української війни! Тому зобов’язую директора міського Палацу культури Оксану Чапуріну розібратись і доповісти, що насправді призвело до такої поведінки з фотографіями загиблих воїнів.».

Крім того, мер «зобов`язав» керівника ГФ «Миколаївська Самооборона» доповісти (цитую) «Чому виставку ініційовану Самообороною, було з Вашої сторони дозволено на демонтаж? Та чому, вже більше пів року ГФ «Миколаївська Самооборона» не збирається?».

І тут виникає ціла купа запитань.  Коли готувалася Книжкова толока, кому взагалі заважав стенд з фотографіями героїв? Хіба ці хлопці віддали життя не заради усіх тих подій, в яких ми маємо змогу брати участь? А рішення про зняття стендів приймали часом не організатори? (міська рада і т.д) То чому крайніми тепер роблять Самооборону? Адже вони лише орендують приміщення і зобов`язані виконувати вказівки орендодавців, які, очевидно, й «попросили» зняти ці фотографії? І останнє – невже усі тематичні вечори, святкові концерти, де піснями і поетичними творами вшановують українських героїв лише бутафорія, а «патріотизм» миколаївських працівників палацу культури закінчується за лаштунками сцени?

Ну, і є ще один тривожний момент. “Зобов`язувати” щось представників громадських організацій (у нашому випадку мер вимагає йому щось “доповісти”) – чиновник не має права. Такі дії можна розцінювати як втручання в роботу ГО. А тому тут напрошується ще одне питання – чи не забагато Щебель на себе бере? Адже усі й так розуміють, що усе, що відбувається у місті, відбувається не просто так. Тобто, навіть викинуті у смітник фотографії -можна вважати не просто випадковістю…

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *