ЩОБ ВИБОРИ БУЛИ БЕЗПЕЧНИМИ

           

21 липня 2019 року всі українці прийдуть на виборчі дільниці аби віддати свій голос за обраного кандидата. Тому всім відповідальним особам та громадянам необхідно знати головні правила дотримання пожежної безпеки на час проведення позачергових виборів.

Загальні вимоги:

Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть керівники установ, підприємств й організацій, на об’єктах яких розміщаються виборчі дільниці. Особи, залучені для роботи на виборчих дільницях, повинні бути ознайомлені з вимогами пожежної безпеки та діями при виникненні пожежі. Кожна виборча дільниця повинна бути забезпечена справними сертифікованими вогнегасниками згідно вимог Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, які затверджені Наказом МВС України 15.01.2018 № 25.

Забороняється прокладання та використання тимчасових електромереж та електроподовжувачів,  електромережа має бути випробувана  на опір ізоляції. На випадок відключення електроенергії відповідальні посадові особи на виборчих дільницях повинні мати електричні ліхтарі. Застосування відкритого вогню в приміщеннях виборчих дільниць забороняється. Не задіяні під час виборів приміщення повинні бути зачиненими.  Біля телефонів встановлюються таблички із номером телефону підрозділів пожежної охорони «101». На кожну дільницю розробляється інструкція про дотримання вимог пожежної безпеки. Всі члени виборчих комісій повинні пройти інструктаж з вимог пожежної безпеки під розпис. Контроль за дотриманням правил пожежної безпеки на виборчих дільницях покладається на голів виборчих дільниць, а під час їх відсутності – на чергових по виборчим дільницям.

 Вимоги до евакуаційних шляхів та виходів:

Евакуаційні шляхи і виходи (коридори,­ проходи, сходові марші і площадки, вестибюлі, холи, тамбури тощо) повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися. Не допускається улаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, та інші пристрої, які перешкоджають вільній евакуації людей. У приміщенні, яке має один евакуаційний вихід, дозволяється одночасне перебування не більше 50-ти осіб. За наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів повинні замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються.

 Порядок дій при виникненні пожежі:

У разі виникнення пожежі (ознак горіння) кожний громадянин­ зобов’язаний:

  • негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку­ на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
  • вжити (за можливості) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
  • повідомити про пожежу керівника чи відповідну компетентну особу, чергового на об’єкті;
  • у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газову тощо).

Пам’ятайте: щоб не трапилося пожежі, необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки!

 Начальник Миколаївського РС

ГУ ДСНС України у Львівській області

підполковник служби ЦЗ

А. М.П’ясецький 

Tagged with:     ,

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії