ЧИМ ЗАЙМАЄТЬСЯ ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ МИКОЛАЇВСЬКІЙ РДА?

           

Керівникам Громадської ради при Миколаївській РДА Закони не указ?

На початку січня у малому залі Миколаївської РДА, нарешті, було скликано засідання Громадської ради при Миколаївській РДА. Сьогодні хочемо розповісти, що насправді відбувалося на цьому зібранні. Адже у протоколі, виставленому на сторінці громадської ради на офіційному сайті Миколаївської РДА, усе дуже гарно: і кворум, і присутні на зібранні представники РДА (читайте за посиланням) . Але ж усе це брехня! 

Та розповім про усе спочатку. Отже 3 січня , у малому залі Миколаївської РДА відбулося засідання Громадської ради при Миколаївській РДА, де, судячи з порядку денного мали підвести підсумки її роботи за минулий рік…  Втім, як би не прикро це звучало – підсумків ми так і не дочекалися, бо голова ради Олег Держило замість звітувати про роботу, яку громадська рада повинна виконувати, відповідно до «Основних завдань», які п.3 Положення про Громадську раду при Миколаївській райдержадміністарції…», а саме: «сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами; здійснення громадського контролю за діяльністю райдержадміністрації; сприяння врахуванню райдержадміністрацією громадської думки під час формування та реалізації державної політики.»  почав розповідати про роботу громадських організацій (див відео). Та це, зрештою, не дивно, адже звітувати, видається, не було про що!

Згідно з протоколами засідань Громадської ради у 2018 році громадська рада скликалася лише двічі. Хоча, повертаючись до того ж таки положення, усіх засідань мало відбутися щонайменше чотири (щокварталу). В іншому випадку, (як зазначається п.4) голова РДА має право достроково припинити діяльність Громадської ради.

Ну, але, як бачимо, очевидно керівництво Миколаївської РДА така «діяльність» влаштовує, бо Громадську раду не лише не розпустили, але ще й скромно закривають очі на багаточисельні порушення, які мають місце під час її засідань. Наприклад, на згаданому зібранні громадська рада працювала не маючи кворуму (це навіть видно із голосувань, зафіксованих у протоколі, бо реєстрації учасників зібрання чомусь ніхто не веде, хоча, знову ж таки, у протоколі кажуть, що реєструють)!  Точніше, кворум був лише 5 хвилин, поки члени ради співали Гімн України. Далі – один із членів ради, через поважні причини, покинув зал, але засідання, як нічого й не сталося, продовжилося. Як то кажуть «отряд не заметіл потєрі бойца». Точніше, непомітили цього лише керівник і секретар, бо інші присутні робили зауваження і навіть повідомили райдержадміністрацію, після чого на засідання і прийшов її представник (у протоколі кажуть , що він був).

Ще одне порушення – з громадської ради безпідставно, а значить – незаконно, повиводили представників деяких громадських організацій. У попередньому протоколі громадської ради так і зазначено, що ці люди щось там сказали по телефону чи «в коридорі». І хоча серед іншого у «Положенні…» чітко зазначено, що «членство в громадській раді припиняється на підставі рішення громадської ради у разі подання членом Громадської ради відповідної заяви», право цих людей на реалізацію «конституційного права на участь в управлінні державними справами» було грубо порушено. До слова, в РДА і про цю ситуацію знали. Але…

Перелік порушень керівництвом Громадської ради при Миколаївській РДА можна ще довго продовжувати, але чи є смисл? Судячи із 20-хвилинних вихвалянь (замість очікуваного звіту на засіданні 3 січня) голови Громадської ради пана Держила про те, як він з іншими представниками різних громадських організацій долучався до різних масових заходів, які проводилися на території району і за його межами і «варив куліш», та пропозиція на останньому засіданні створити свій «благодійний фонд» (напевно при Громадській раді?) свідчить про те, що він, здається, взагалі не розуміє для чого створена громадська рада, навіть попри те що, як зазначалося вище, у положенні усе чітко прописано і, до слова, керуючись цим же положенням, свого часу Держило вимагав включити його до складу ради.

Ні, воно, звісно дуже гарно, що пан Держило такий активний, співпрацює з волонтерами, збирає кошти для допомоги АТОвцям. Але, знаєте, в цій «бурхливій» діяльності є кілька дуже негарних моментів і головний – якось дуже показово «вариться той куліш». Взяти хоча б одну з «піар акцій» Держила із поїздкою миколаївської дітвори на гірськолижний комплекс «Казкова Поляна» (про це повідомляється у мережі фейсбук). Розумію, власник комплексу зробив дітям чудовий подарунок. Молодець! Але ось до чого тут голова Громадської ради? Може з власної кишені оплатив поїздку? Чи він на правах голови Громадської ради «порішав» питання? Але хіба це не зловживання?

Втім, і тут, на жаль, нема нічого дивного. Бо, видається, пан Держило мабуть думає, що очоливши Громадську раду, він отримав необмежені повноваження! Пригадується, вже на першому зібранні громадської ради він, у наказовому тоні, зобов`язав усіх членів, подати плани роботи своїх  громадських організацій! Так, так. Чоловік чомусь вирішив, що може влазити у їх роботу. З того часу так і повелося – спочатку позбулися «небажаних» представників ради (які вказували на порушення), потім правоохоронним органам почали вказувати як працювати(був лист щодо однієї із кримінальних справ).

І тут вже справді стає цікаво, як далі ця, так би мовити Громадська рада буде працювати, адже зібрати людей на зібрання їм стає щораз важче. Наприклад, на обговорення плвну розвитку району прийшло аж 5 чи 6 людей, і якою «кашею» ці громадські діячі ще «потішать»? Бо громадськість чекає не дочекається, коли ж Громадська рада почне виконувати свої повноваження, а не імітувати бурхливу діяльність ?

 

 

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії