ЯКИЙ СЦЕНАРІЙ ЩЕБЕЛЬ РОЗІГРАЄ ЦЬОГО РАЗУ?

           

30 січня 2019 року у Миколаївській міській раді відбудеться чергова 49-а сесія. Про це йдеться на офіційному сайті Миколаївської міської ради (Львівської обл.), де 20 січня появився порядок денний та проекти рішень. Однак, як виявилося, проект рішення «Щодо припинення повноважень міського голови м. Миколаєва», зареєстрований депутатами ще 2 січня, у ньому відсутній.

Цікаво, що ця ситуація була передбачуваною. Зокрема, один із ініціаторів звернення щодо реєстрації зазначеного проекту рішення (див. тут:  http://wp.me/p8ZMg0-QJ) говорив, що таке можливо. Він також зауважив, що перш, ніж проект рішення потрапить на розгляд сесії, він повинен пройти погодження у постійній депутатській комісії з питань регламенту, депутатської етики та законності (до неї входять – С.В Соколова (голова комісії), В.Б. Леськів (заступник), В.М. Підлужний). Тому, аби з`ясувати – чи розглядалося це питання і який висновок було винесено щодо нього, ми зателефонували до Володимира Леськіва. Та щойно пан Володимир почув наше запитання – щиро засміявся…

– Про яку комісію ви говорите? Мене вже рік не запрошують на засідання! А таке питання, я впевнений, Щебель навіть не подав на комісію.

– То що, – цікавлюся, – ви хочете сказати, що Миколаївська міська рада цілий рік виносила рішення, минаючи комісію з питань регламенту, депутатської етики та законності? Цілий рік ніхто з депутатів не цікавився відповідністю рішень законодавству?

– Та мабуть, що так. Бо відколи пані Ірина Кобрин була обрана секретарем ради, то комісія взагалі перестала функціонувати. Принаймні, я так вважаю.

– Як думаєте, чи вдасться це питання включити у порядок денний «з голосу»?

– Навіть уявлення не маю. Хоча передбачити перебіг сесії зовсім не складно. Перший варіант – Щебель зателефонує «своїй» більшості, щоб не приходили на сесію, аби не було кворуму, а потім зберуться таємно і все порішають. Другий варіант – прижене до міської ради всю поліцію (це без сумнівів), ну, і для перестраховки – ще кільканадцять своїх так званих прихильників. Тут вже на вибір – можуть бути священики, «громадські діячі», «місцеві авторитети»…Словом, за чиї спини, в разі чого, Щебель зможе сховатися.

– Якщо під час голосування не набереться необхідна кількість голосів?

– Підемо до суду. Адже міський голова вже переступив через законодавство, не скерувавши проект рішення на розгляд комісії.

Вислухавши депутата, вирішила перевірити, чи справді у Миколаївській міській раді так нахабно порушують законодавство. Зазирнула на офіційний сайт, де мала б бути інформація про роботу депутатських комісій. Але замість очікуваних звітів знайшла лише інформацію ще за 2016 рік (див. фото).

Отож, шановні миколаївчани, відчуваю, що 30 січня у Миколаївській міській раді буде гаряче. Якщо ви досі не вірите, що міські чиновники так нахабно ігнорують законодавство – приходьте і переконайтеся самі. Звичайно, якщо Щебель не втече на лікарняний, або на чергові закордонні гастролі. Це, до речі, третій можливий варіант сценарію сесії, яка повинна відбутися 30 січня.

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії