СПРАВУ ЗАКРИТО, АЛЕ ДЕПУТАТИ НЕ ЗДАЮТЬСЯ…

           

10 січня Львівський адміністративний суд поставив крапку у справі за позовом трьох депутатів Миколаївської міської ради (Андрія Баранецького, Богдана Ткача, Михайла Галущака) щодо скасування рішення виконкому Миколаївської міської ради, яке, у свою чергу, стало підставою для укладання угоди про співпрацю МКП ЖКУ з фірмою «Екотех», яку пов`язують із сміттєвою фірмою «Грінера», винісши рішення про закриття справи.

Таке рішення суду було передбачуваним, щойно стало відомо, що 29 листопада 2018 року виконком Миколаївської міської ради прийняв рішення «Про роботу міського сміттєзвалища в урочищі «Гроби» м.Миколаєва (без номера; рішення можна переглянути за посиланням нижче)

План позачергового засідання виконавчого комітету Миколаївської міської ради 29 листопада 2018 року (15-00 год).

 

другим пунктом якого було припинено (цитую) «…дію рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 30 березня 2017 року №39 «Про розгляд звернення «МКП Житлово -комунальне управління», яке й оскаржували депутати. Але чому влада прийняла це рішення? Можна припустити, що чиновники розуміли, що цього разу закон буде на боці активістів, тому й вирішили діяти на випередження. Але, як кажуть активісти, усе набагато банальніше – на сміттєзвалищі вже нема місця для «спільної діяльності» із так званим інвестором «Екотех», що, власне, визнають і чиновники міської ради. Мовляв, лишилося трохи площі для завезення власного сміття, якої ймовірно вистачить на каденцію Щебеля, і все. То навіщо їм ще мати проблеми через рішення суду? Адже проблем, насправді, й так вистачає.

Річ у тому, що 4 грудня минулого року (якраз за місяць до нинішнього рішення суду) Державна екологічна інспекція у Львівській області на колективні звернення мешканців Миколаєва  та депутатські запити (один з них тутhttps://mykolaivmr.gov.ua/deputatskiy-zapit-vid-baranetskogo-a-z-vid-25-09-2018r/?fbclid=IwAR3orNrlIVSd6qNb-Zc8J-W2KVnIz1P0C7Ucbr4aQSfH66uZ-ctxoTRu8PM про те, що на сміттєзвалиці виявлено витік інфільтрату, що стало причиною появи інфільтратних озер, провела позапланову перевірку миколаївського сміттєзвалища в урочищі «Гроби» під час діяльності ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» та ПАФ «Дністер» і виявила цілу купу порушень (фото звіту – внизу тексту). У зв`язку з цим директора ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» С. Терещука притягнуто до адміністративної відповідальності та видано припис на їх усунення. Директору ПАФ «Дністер» також видано відповідний припис. Але ж ми усі розуміємо, що ці приписи виконувати ніхто не буде, бо для цього потрібні дуже великі кошти. Тим більше, що й усі попередні приписи (їх було кілька ще під час діяльності «Екотеху») – не виконувалися, що й стало причиною ситуації з появою інфільтратів.

Але активісти не збираються опускати руки. Оскільки, причиною нинішньої ситуації є діючий мер з його прибічниками, 2 січня депутати зареєстрували у міській раді колективне депутатське звернення «Щодо припинення повноважень міського голови м. Миколаєвва» у якому зазначено:

«Зважаючи на те, що міським головою міста Миколаїв Щебелем А. І. було порушено чинне законодавство (ряд вимог Закону України «Про відходи» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») та всупереч його нормам (у першу чергу, без погодження з Миколаївською міською радою) підписано договір з ТОВ «Інвестиційна компанія «Екотех». Екологічна ситуація в місті Миколаїв Щебелем А. І. не контролюється, а відповідно  стан ґрунтів, вод і повітря в місті під загрозою. Міський голова прикривається меморандумом, підписаним з Львівською міською радою щодо вивезення сміття. Як ми розуміємо, меморандум-не Закон, і перш за все потрібно дбати про екологічну ситуацію власного міста, адже його довірила йому громада міста Миколаїв…» тому, ідеться далі у зверненні «Керуючись чинним законодавством, а саме: ст. 19 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», просимо включити у порядок денний наступної сесії Миколаївської міської ради Проект рішення Про дострокове припинення повноважень міського голови Миколаєва Щебеля А.І.;

 ст. 79 ЗУ «Про місцеве самоврядування» , яким передбачено, що повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень, звертаємось до сесії Миколаївської міської ради з ініціативою прийняти рішення шляхом таємного голосування з метою дострокового припинення повноважень мера міста Миколаєва – Щебеля А. І.».

Крім того, депутати підготували проект рішення (див на фото), який повинен бути внесений до порядку денного найближчої сесії Миколаївської міської ради і розглянутий депутатами.

 

Але чи буде так?

На цю тему поспілкувалися з депутатом Миколаївської міської ради Андрієм Баранецьким.

– Як думаєте чи включать у порядок денний найближчої сесії колективне звернення щодо висловлення недовіри та дострокове припинення повноважень міським головою?

– Згідно чинного законодавства – звернення має розглянути регламентна комісія і лише тоді його можна виносити на сесію, включивши у порядок денний. Та, знаючи методи нашого мера, усього можна чекати. Можливо, доведеться ставити на голосування, щоб внести у порядок денний. Адже разом із зверненням було зареєстровано і проект рішення.(див фото.)

Як будете діяти, якщо проект рішення не буде підтримано більшістю депутатів?

Ну, це майже передбачувана ситуація, адже не секрет, що у мера є «своя» неофіційна більшість. Хоча… зважаючи на те, що голосування буде таємним, хто його знає… Може у депутатів нарешті прокинеться совість і вони проголосують за інтереси миколаївчан, а не за мера, який аж надто часто нехтує думкою  громади міста Миколаєва. А якщо ні, можливо, знову підемо до суду. Бо ті, хто спричинився до нинішньої екологічної ситуації не зупиняться. І це підтверджує інформація, озвучена керуючим справами виконкому Миколаївської міської ради Юрієм Шпаком у суді. Зокрема, під час останнього судового засідання, він повідомив суду, що дію, оскаржуваного нами рішення, зупинено. Проте – договір, укладений на його підставі з «Екотехом», не розірвано, а укладено ще один додатковий договір до договору. Це означає, що маніпуляції з рішенням не що інше, як окозамилювання. Ніхто нікуди не збирається йти і якщо миколаївчани не будуть діяти, біля Миколаєва виросте ще одна гора сміття, але вже в іншому місці

Зі словами депутата важко не погодитися. Тому, мабуть, миколаївчанам варто підтримати депутатів, прийшовши на чергову сесію, яка, згідно графіку повинна відбутися десь наприкінці січня.

 

 

 

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії