У ЗРИВІ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ ВИННА ВЛАДА І СИЛОВИКИ?

           

Вчора під час прес – конференції у Києві керівники підприємств ТзОВ “Енергія-Новий Розділ”ТОВ та “НВП “Енергія-Новояворівськ” розповіли чому у Новому Роздолі і Новояворівську було зірвано початок опалювального сезону.

Як заявили представники двох енергетичних підприємств, неможливість подачі теплоенергії у вищезгадані міста, сталася внаслідок недобросовісних і невиправданих дій службових осіб Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Виконуючи рішення Солом’янського районного суду м.Києва про арешт частини майна згаданих підприємств і передачі їйого в управління, службовці тендерного комітету АРМА порушивши порядок встановленої законодавством процедури про державні закупівлі, ігноруючи вимоги обов’язкової прозорості проведення конкурсу, визначили управлінця для арештованої частини майна обох ТЕЦ.

Однак, згодом з’ясувалося, що у призначеного управителя, зокрема, ПП “Гарант Енерго М”, відсутні необхідні ліцензії на ведення діяльності ТЕЦ щодо забезпечення тепла, гарячої води і електроенергії. Крім того, як зауважив адвокат Святослав Кравець, в управителя нема відповідних дозволів доступу до видів необхідної діяльності управління, а найголовніше – у нього відсутній штат кваліфікованих працівників, які можуть можуть працювати на енергетичної промисловості і забезпечувати функціонування ТЕЦ.

Обрання сумнівного управлінця, яке відбувалося із порушеннями чинного законодавства, призвело до втрати часу на оформлення документів і отримання ліцензій і, як наслідок, стало головною причиною зриву опалювального сезону.
За цим фактом Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою внесено дані до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.367 КК України (неналежне виконання службових обов’язків службовими особами тендерного комітету АРМА) – зазначив адвокат Адвокатського об’єднання “АФ “АКТІО” Святослав Кравець, який займається юридичним супроводом ціеї резонансної справи, фіксуючи допущені службовими особами АРМА порушення законодавства.
Правозахисник також акцентував увагу на незаконних діях з ознаками вчинення кримінального правопорушення, службових осіб управлінця ПП “Гарант Енерго М”. Відповідно до визначення Солом’янського районного суду м.Києва, накладено арешт з передачею в управління лише частини майна підприємств, з конкретним переліком активів, зазначених в судовому рішенні. Таким чином, силове захоплення управлінцем всього майна ТЕЦ, що не входить до переліку ухвали суду відповідно до вимог п.1, п.4. ч.5. ст.173 КПК України, вказує на “рейдерське” самозахоплення активів підприємств, підкреслив Святослав Кравець. Щоб дати оцінку протиправним діям управлінця, за даним фактом управлінням поліції також проводяться ряд слідчих і процесуальних дій.

Тим часом керівники підприємств ТзОВ “Енергія-Новий Розділ” та “НВП “Енергія-Новояворівськ”, розповідаючи про події навколо очолюваних ними енергетичних об’ектів, зазначили, що службові особи ПП “Гарант Енерго М” за підтримки АРМА, із застосуванням фізичної сили приватної охорони, незаконно захопили Новороздільську і Новояворівську ТЕЦ. При цьому, було грубе перешкоджання і працівникам, і керівнику в господарській діяльності підприємства методом недопуску на територію ТЕЦ.

З метою недопущення техногенної катастрофи, адже опалювальний сезон вже й так зірвано, ситуацію начебто вдалося врегулювати шляхом підписання меморандуму між керівниками підприємств і управителем, який гарантува управителю забезпечення фахівцями і робітниками. Однак ПП “Гарант Енерго М” виявилося не готовим управляти ТЕЦ і тим більше фінансувати заробітну плату її працівникам, в тому числі нести господарські витрати для функціонування ТЕЦ.
Таким чином, зазначили керівники двох ТЕЦ, управлінець за підтримки АРМА маніпулює свідомістю місцевого населення, вказуючи про можливий зрив опалювального сезону з вини керівників “НВП “Енергія-Новояворівськ” та “Енергія-Новий Розділ”, очевидно, аби відвести увагу від реальної ситуації винуватцем якої він є. Такі маніпуляції проводяться регулярно для прикриття своєї некомпетентності і небажання виконувати зобов’язання за договором управління. На жаль, заручниками цієї «гри» є місцеві жителі, які ніяк не можуть вплинути на обставини, що склалися, заявив адвокат.

Керівники підприємств “НВП “Енергія-Новояворівськ” та “Енергія-Новий Розділ” стурбовані невірними і явно непрофесійними рішеннями управлінця, що може привести до катастрофічної ситуації на обох ТЕЦ. Однак відзначили, що продовжують сприяти управителю ПП “Гарант Енерго М” в запуску тепла для населення цих міст.

(За матеріалами Інтерфакс Україна)

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії