У ФЕРМЕРА З ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ОТГ ВРОЖАЙ ПОЦУПИЛИ ПРОСТО З ПОЛЯ. ХТО ВІДШКОДУЄ ЗБИТКИ?

           

У Миколаївському районі на території Тростянецької ОТГ один орендар сільськогосподарських угідь скосив врожай у іншого, нанісши йому збитків на суму близько півтора мільйона гривень.
Як вдалося з’ясувати, прикрий інцидент два тижні тому трапився між ТзОВ «Мрія фармінг Львів», що належить до одного із найбільших агропромислових холдингів України «Мрія Агрохолдинг», який на сьогодні обробляє 185 000 гектарів земельних угідь в шести областях України, та місцевим фермерським господарством «Поляна».
Розповідаючи про ситуацію, керівник потерпілого підприємства – відомий у Миколаївському районі фермер і господарник Петро Фітьо, зазначив, що події, які, до речі, на його полі мали місце 6 жовтня цього року, відбувалися ніби у якомусь бойовику.
«Приїхало багато людей спортивної статури у чорній формі, сказали, що це земля пайовиків з якими у них укладено угоди, загнали техніку і почали косити урожай сої. Поліція, яка на наш виклик прибула на місце злодіяння, – навіть не намагалася хоч якось цьому запобігти. Правоохоронці лише стояли і спостерігали.» – бідкався фермер.
Власне, бездіяльність тих, хто мав би стати на захист власності, змусила пана Петра завернутися до керівництва району та області, вимагаючи втрутитися в ситуацію, бо такі дії, за словами фермера, дуже схожі на сплановане аграрне рейдерство, прикладів якого, особливо цього літа,в інших областях України, на жаль, є дуже багато.
Зокрема, у листі до голови Львівської ОДА Олега Синютки фермер, коротко повідомивши про подію, зауважив: «…Підготовку площі до посіву, посів сої і її обробіток здійснювало ФГ «Поляна». Представники ТзОВ «Мрія фармінг Львів» мотивували свої дії тим, що земельні ділянки на даній площі належать пайовикам з якими у них укладені угоди оренди. Зазначаю, що в даному урочищі в використанні земельних паїв між ФГ«Поляна» та ТзОВ «Мрія фармінг Львів» існує «шахматка». Тобто, ТзОВ «Мрія фармінг Львів» засіває, обробляє земельні паї власники яких уклали угоди оренди з ФГ «Поляна», а також невитребувані паї. які знаходяться в оренді три роки, договір оренди укладений з Миколаївською РДА…
Прошу Вас, як посадову особу, по даному факту створити комісію з його розслідування, з залученням фахівців, оскільки відбулося незаконне бандитське захоплення врожаю на суму приблизно 1,5 млн. грн, забезпечити виконання вимог законодавства і компенсації нанесених збитків.»
На жаль, навіть незважаючи на резонансність ситуації, на звернення, як нам повідомив керівник ФГ «Поляна» Петро Фітьо, обласне керівництво чомусь ніяк не відреагувало. І лише через два тижні після вищезгаданих подій у Миколаївській райдержадміністрації було створено так звану «робочу комісію з вирішення спірних питань за користування земельними ділянками (паями) на теренах Тростянецької ОТГ між ТОВ «Мрія фармінг Львів» та ФГ «Поляна», яка, зустрівшись зі сторонами конфлікту, так і не вирішила, що робити. Остаточне рішення, як зазначаеться на офіційному сайті Миколаївської РДА, буде прийнято не пізніше 1 грудня 2018 року.
Ми будемо слідкувати за перебігом подій навколо цієї ситуації, а також спробуємо з’ясувати, що насправді відбувається на сільськогосподарських угіддях району і чому влада мовчить, та вже підготували інформаційні запити у відповідні структури.
Слідкуйте за публікаціями.

Лист до голови Львівської ОДА

титульне фото – для привернення уваги.

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії