«НЕДОЛЮБЛЕНА» ШКОЛА – ЧИ БЕЗДАРНЕ КЕРІВНИЦТВО? або ЯК ЖУРНАЛІСТИ ШКОЛУ ІНСПЕКТУВАЛИ

           

Напередодні початку нового навчального року комісія, у складі заступника голови Миколаївської РДА Віктора Козоглодюка, начальника відділу освіти Олега Леховича, представників цього ж відділу Марії Ониськів та Наталії Суботи, заступника управління Держпродспоживслужби у Миколаївському районі Оксани Добушовської, а також представника Миколаївського сектору ДСНС, обстежила навчальні заклади Миколаєва щодо їх готовності до нового навчального року.
Як зазначається на офіційному сайті Миколаївської РДА, під час обстеження комісія з`ясувала, що усі школи, зокрема, Миколаївська гімназія, початкова школа, Миколаївський НВК та Миколаївська ЗОШ I-Ш ст. «в основному готові до нового навчального року». До освітян начебто були лише «окремі зауваження», які «мають бути усунуті до 31 серпня 2018 року». – ідеться у повідомленні. І, напевно, це мало б означати, що миколаївські школярі розпочнуть навчання у чистих і затишних, а головне – безпечних приміщеннях. Адже дорослі про все подбали! Але… не всі.
На жаль, після візиту (у дугий день навчання) до Миколаївської ЗОШ I-Ш ст, зрозуміла, що насправді з готовністю до початку нового навчального року не все так «рожево», як про це відзвітували чиновники. Відтак, у мене виникло до них чимало запитань і найперше – чи справді представники комісії були у цьому освітньому закладі? Бо якщо були – то куди дивилися, що не помітили пошарпаних стін і підлоги, немитих вікон, прикріплених абияк вогнегасників, розритої тепломережі просто під вікнами школи та ще багато чого, що у місцях перебування дітей є просто неприпустимим? Я вже не кажу про те, що на новому корпусі школи досі тривають роботи зі зведення даху(не дай Бог щось впаде на дітей!), а аварійний пожений вихід з другого і третього поверхів лише у процесі зведення…
Власне, після невеличкої екскурсії приміщеннями школи, ініціатором якої, після неодноразових звернень батьків школярів, які тут навчаються про стан школи, став депутат Миколаївської районної ради і колишній учень цієї школи Ігор Надольський, усі ці запитання спробувала задали директору школи пану Віталію Павлючику. Але окрім нарікань на обділеність увагою з боку відділу освіти, на фінансування «за залишковим принципом» та розповідей про «грандіозні» плани на майбутнє ( і фасад відремонтують (як виграють мікропроект), і паркан відновлять (як влада виділить кошти), і яму засиплять (як їм дадуть звідкись там кілька плит) почути чому школа так стабільно зависла у минулому – не вдалося. Бо й справді – невже, аби просто помити вікна, потрібна увага відділу освіти чи ще когось?

Значно емоційнішоюбула розмова з головою шкільної профспілки Зоряною Леськів. Тут відразу зауважу, що пані вчителька не надто церемонилась з гостями (у мене навіть склалося враження, що вона тут головніша від директора) і замість конструктивної розмови, влаштувала депутатові справжній допит з виховною годиною вкупі, вимагаючи назвати імена тих, хто на щось скаржився. Потім заявивши, що на школу наговорюють і що насправді у них все чудово пані вчителька повела депутата (журналістів не запросила) хвалитися класом, який вона, завдяки своєму вмінню працювати з батьками, облаштувала….
Поки тривала «мила» бесіда з керівництвом школи, до нас приєдналася ще одна співрозмовниця в особі працівниці відділу освіти – пані Марії Ониськів, яка «випадково» дізналася про наш візит і вирішила зазирнути, як мовиться «на вогник».

До речі, перше, що вона запитала – « З якою метою ви сюди прийшли?» Причому питання прозвучало так, наче ми несанкціоновано вторглися на якийсь секретний об`єкт. Ну, але це таке… Потім пані Марія спростувала усі заяви директора школи про недофінансування цього закладу. Мовляв, усі школи міста фінансуються однаково, а у деяких випадках Миколаївська ЗОШ I-Ш ст. профінансована навіть більше як інші і врешті -решт таки визначала, що на фоні двох інших миколаївських шкіл ця чомусь виглядає наче попелюшка…
Наш візит до навчального закладу завершився ще однією екскурсією до корпусу початкової школи, де картина готовності до початку навчання була значно позитивнішою, але основні події навколо ситуації з другою школю почали відбуватися як розповів депутат ігор Надольський, наступного дня.
До школи знову навідалася комісія, яка «раптом» прозріла і побачила усі недоліки за що директор школи отримав догану.
Але й це ще не все. Спілкуючись із начальником відділу освіти Олегом Леховичем, дізналася, що претензії до роботи Віталія Васильовича на посаді директора у нього виникають не вперше. І про це говорилося на колегії. «Розумієте, людина не розуміє, що директор не повинен просто сидіти в кабінеті і йому усе звідкись впаде… Спитайте його чи він хоч раз був у міській раді? І так з року в рік. – розповідає головний освітянин району. І, за словами пана Олега, усе це почало відбиватися і на наповненості класів. Адже хто з батьків захоче віддати дитину у школу, де дирекція не дбає про безпеку школярів. До слова, Миколаївська ЗОШ I-Ш ст. – єдина у місті, яка досі не має підписаного Акту готовності. А не підписали його пожежники через відсутність аварійного виходу. Більше того, металеві сходи на цьому виході, виявляється, були демонтовані незаконно…
«На сьогодні Віталій Васильвич працює над усуненням усіх зауважень і якщо він в черговий раз не справиться, будемо ставити питання про кадрові зміни» – підсумовує розповідь Олег Лехович.
Тим часом поки вище керівництво намагається «стимулювати» до праці директора школи пана Павлючика, його близькі теж не сидять, склавши руки. Як нам стало відомо із достовірних джерел. на ім’я голови Миколаївської РДА Андрія Коса надійшла скарга (щоправда без підпису) від родичів освітянина на упереджене ставлення з боку начальника відділу освіти Олега Леховича та депутата районної ради Ігора Надольського… І тут вже й справді виникає багато запитань.

Діти вчаться, а дах криється…

Вентиляція – “природня”, тріщини і підтьоки – натуральні.

Аварійний вихід монтується

На випадок пожежі є вогнегасник…

…який “дуже надійно” прикріплений до стіни

І наостанок – дверний замок з минулого століття

 

Автор статті/


Related Articles

2 коментарі

  1. Зоряна

    Коментар лише один:журналісти – не голос народу,а слуги депутатів!!!

    • Galyna Konchakivska

      Пані вчителько, це ваша думка. Ви звикли, що можна тиснути на учнів, на їх батьків… Але, для вас стало великою несподіванкою, що хтось наважився назвати речі своїми іменами, не спитавши вашої думки…Ось ви й мститеся. Зрештою, з якого дива ви вирішили, що хтось мав питати у Вас, що написати? Адже ми спокійно спілкувалися з директором, аж поки ви не втрутилися у розмову. І знаєте, – це дуже дивно, бо інші вчителі спокійно йшли у справах, не втручалися, а ви чомусь не змогли пройти. Може це пов`язано зі слухами, які ходять школою………..?Тому, перш ніж комусь розвішувати ярлики, озирніться на себе

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії