НА ГРОМАДСЬКУ РАДУ КЛИЧУТЬ НЕ ВСІХ? (відео)

           

Минулої п`ятниці вперше за півроку було скликане засідання громадської ради, створеної  при Миколаївській районній державній адміністрації, де на порядок денний було винесено доволі цікавий список робочих питань. (див за посиланням

Запрошуємо на засідання Громадської ради

Втім, оскільки до їх розгляду автор цієї публікації і водночас член громадської ради, не дочекалася (спочатку не було кворуму, пізніше не було бажання) то почну з того, як керівництво ради її скликає.

Отже, на громадську раду, як і минулого разу, нагадаю це було у лютому, мене знову ніхто не запросив (про саме зібрання дізналася від сторонніх людей) Тож, звісно, моя поява у залі засідань викликала деяке здивування у голови ради О. Держила та секретаря – Настасяка (принаймні – так виглядало). Тому, не гаючи часу – почала виясняти, як то так сталося, що мене знову не повідомили? Пояснення від Настасяка, який, як з`ясувалося, і обдзвонював членів громадської ради, аби повідомити про зібрання, виявилося більш ніж оригінальним – «я вам телефонував, але оператор повідомив, що такий номер не обслуговується». Для певності він кілька разів начебто зробив спробу знову мені зателефонувати, та «усе було марно».

Спочатку я йому мало не повірила. Але за хвилю вирішила набрати зі свого телефона номер пана колишнього прокурора і… о, диво! Номер, який за його словами – «не обслуговується», запрацював! Ай-я-яй! Як не гарно обманювати!. Сказали б відразу, що не дуже й хотіли бачити мене ( і, здається, ще кількох людей) на тому зібранні. Та, оскільки я вже приперлася, – пояснюйте, панове, якось свою халатність. Але пояснення не було. Натомість – пан Настасяк вирішив мене присоромити, що, мовляв, я така – сяка – нехороша роблю з нього,  кришталево чистого і відданого закону колишнього прокурора – брехуна. Тю! Пане колишній, а хіба не Ви щойно ж самі себе брехуном виставили? Адже мій телефон до вас додзвонився!

Тим часом, перед початком роботи громадської ради (поки чекали на кворум) відбулося ще кілька цікавих моментів. Насамперед пан голова повідомив присутніх про те, що, мовляв, деякі організації не надали нових представників у громадську раду замість тих, хто вибув. Далі були претензії до організацій, які представлені лише однією людиною. Мовляв, це викликає певні підозри. І нарешті, коли “зауваження” до членів ради були вичерпані, слово надали гостям з громадської ради при Львівській ОДА. (див. відео виступу заступника голови громадської ради при Львівській ОДА  Василя Ільківа)

Виступ гостей, “до мурашок на тілі” (принаймні у одного з виступаючих) був емоційний і бурхливий. Але, що львів`яни хотіли донести миколаївським колегам – я так і не зрозуміла. Говорили щось про ліси, про сміттєпереробний завод у Львові ( ніби миколаївчани не мають своїх проблем), про плани  державного рівня та ще багато чого… Проте, – єдине, що справді запам`яталося – це повідомленням про майбутню зустріч громадських організацій з усієї України у вересні в Києві під час якої вони (громадська рада Львівщини) хочуть поділитись досвідом, розповісти усім – як багато можна зробити, якщо мати спільну мету і працювати разом.

Поки гості говорили, у залі засідань зібралася необхідна кількість людей, щоб можна було почати роботу. Але працювати з керівниками, які консультативно – дорадчу функцію громадської ради хочуть перетворити на щось незрозуміле, – де голова дозволяє собі вичитувати членів ради, як бешкетливих школярів, вимагаючи у них речі. до яких громадська рада не має відношення, – я не мала бажання і покинула засідання…

Що відбувалося далі (по кворуму є питання) сподіваюсь, дізнаємося із протоколу, яке голова громадської ради повинен розмістити на офіційному сайті РДА не пізніше як за три дні після засідання. Чекаємо…

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії