КОЖНОМУ НЕМОВЛЯТІ – ПОДАРУНОК

           

або ТУРБОТА ЧИ МАРНОТРАТСТВО?

Вже з вересня кожний новонароджений малюк отримуватиме від держави так звану одноразову натуральну допомогу у вигляді «панкунка малюка».

Як повідомляє прес-служба Львівської ОДА, це стало можливим завдяки  пілотному проекту, який вже стартував в Україні. Пакунок із набором необхідних речей для новонародженої дитини, вартість якого сягатиме п’ять тисяч гривень, вручатимуть батькам під час виписки немовляти з пологового будинку.

Фінансування таких видатків здійснюватиметься за кошти субвенції з державного бюджету на виплату окремих видів державної соціальної допомоги. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА за попередніми розрахунками з державного бюджету на цю мету область очікує 34,3 млн. гривень.

І ще, – як кажуть чиновники, отримання допомоги «пакунок малюка» не впливатиме на розмір допомоги при народженні дитини і вартість допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.

Про деталі урядового нововведення у нещодавньому інтерв`ю одному із телеканалів розкрила Заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна. Зокрема, вона розповіла про вміст набору новонародженого.

«Вміст пакунків для новонароджених розроблявся Мінсоцполітики спільно з МОЗ, недержавними організаціями, які є представляють батьківську спільноту України, а також дитячим фондом ООН ЮНІ. У так званому бебі-боксі буде щонайменше 14 найменувань товарів, але загалом предметів буде більше. Справа в тому, що, наприклад, шапочок планують класти по дві…» – зауважила пані Чуркіна.

Орієнтовний склад бебі-боксу:

– одяг різного розміру згідно з сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців;

– шкарпетки;

– шапочки;

– бодіки (так звані чоловічки);

– бавовняні пелюшки і такі, що не пропускають вологу;

– підгузки;

– дві ковдри великого розміру (тепла і більш легка), які дитина зможе використовувати до 3 років;

– матрас;

– сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка;

– спеціальний термометр для немовлят з гнучким носиком, який попереджає травмування;

– термометр для води;

– пустушка;

– гігієнічні набори для немовля і молодої мами;

– інформаційні буклети для молодих матусь і татусів: про те, як правильно годувати грудьми, як дивитися за дитиною, що дитині потрібно у перші найбільш вразливі місяці життя тощо.

Наповнення коробки для малюка затверджено відповідною постановою Кабінету міністрів.

Тим часом молоді батьки вже висловилися за непродуманість такої ідеї: «Не заперечую, що «Пакунок малюка» буде доречним при народженні першої дитини, бо молодим батькам треба купити усе, як кажуть, з нуля. – Каже молода матуся Оксана Манько, – але коли у сім`ї чекають на другу чи третю дитину, то видатки будуть меншими, адже багато що батьки вже придбали для первістка. Приміром, навіщо батькам два градусники для води, чи одяг, з якого малюк дуже швидко виростає, відтак, не зношується і передається молодшому малюкові? Це ж марнотратство. Тому, – усе це дуже виглядає на чийсь бізнес проект, а не турботу…»

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії