У КРУПСЬКУ ОБГОВОРЮВАТИМУТЬ БУДІВНИЦТВО МІНІ ГЕС НА ДНІСТРІ

           

У неділю 22 липня у селі Крупське, Розвадівської ОТГ, на громадських слуханнях обговорюватимуть будівництво за межами села мікро гідроелектростанції на річці Дністер потужністю 200-250 кВт із довжиною водосховища 1000 метрів та підйомом води, вище по течії, до 2-х метрів.

На цьому зібранні місцеві жителі повинні визначитися із тим, чи доцільне таке будівництво і дати ( чи не дати) волинському ТзОВ «Вотерструм» погодження на розроблення детального плану території земельної ділянки для розміщення вищезгаданого об`єкта.

Втім, забігаючи наперед цієї події, можна вже припустити, що розмова з інвестором буде напруженою. Адже, судячи із жвавої дискусії, яка розгорілася у соцмережах навколо заданої тематики, можна зробити висновок, що люди не у захваті від такої ідеї…

«Питав думку енергетиків з цього приводу. Кажуть, що ГЕС потужністю 200-250 кВт, то взагалі ні про що. Цієї потужності хватить для близько 30 господарок. Єдина доцільність від будівництва такої ГЕС, то доходи від зеленого тарифу. Але тоді постає питання чи вартує будувати дамбу, нищити річку і екологію заради того щоби дати заробити одній фірмі?» – розмірковує користувач соцмереж Віталій Біловус.

А ось львівський активіст Ростислав Романишин, який активно займається темою шкоди від міні гес на Дністрі чітко зазначає, чому не можна дозволяти таке будівництво: «Ділки будують міні-ГЕС і за це отримують з бюджету (з нашої кишені тобто) свого роду дотації “зелений тариф”. Виходить що ми двічі платимо за електроенергію і ще знищуємо річку. В результаті прості люди ошукані і ріка перетворюється на мережу калабань. У посушливі роки ГЕС буде скидати воду коли їй вигідно і нижче по течії знизиться рівень грунтових вод. Хто пам”ятає 2016 рік літо? Як в криницях вода пропала. Не хочу лякати але якщо буде ГЕС то буде ще гірше. Потрібно донести до людей інформацію по селах, щоби не велись на громадських слуханнях на казочки про робочі місця і нові дороги…».

Тим часом, судячи з інформації на сайті Мінекології та Розпорядження голови Миколаївської РДА Андрія Коса №369 від 5 червня 2018 р. «Про розроблення детального плану території для будівництва мікрогідроелектростанції ТзОВ «Ватерструм», ще одне подібне будівництво на теренах Миколаївщини заплановане у Липицях (Гірська сільська рада) і це вказує на те, що у ТзОВ «Вотерструм», на Миколаївський район, схоже, серйозні плани.

Між тим, у Крупську, аби розмова з інвестором була конструктивною, представники влади Розвадівської ОТГ разом із депутатами, днями побувала на Новошицькій ГЕС, що у Дрогобицькому районі. І, як мовиться, побачили усе на власні очі. (на фото)

Про підсумок поїздки, сподіваюся, почуємо вже на громадських слуханнях. Ну, а громада вирішуватиме потрібні їй такі інвестиції чи ні.

До речі, якщо жителі Крупська таки відмовлять інвестору, без інвестицій громада не залишиться. Адже попереду ще одні громадські слухання щодо будівництва у сусідньому Верині сонячної електростанції.

(фото із соцмереж)

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії