РОЗВАДІВЧАНИ СУДИТИМУТЬСЯ ЗА ПРАВО – БУТИ ПОЧУТИМИ (відео)

           

У неділю 8 липня, як повідомлялося раніше, у Розвадові відбулися громадські слухання, під час яких було обговорено та прийнято рішення з ряду важливих питань, серед яких і давно наболіле – «Про діяльність ТзОВ “ЗЕТ Галичина».

Ми вже писали про те, що вищезгадане підприємство, незважаючи на заборону громади, якимось чином таки отримало усі необхідні дозволи і продовжило будівництво аміачної установки, яку у документації трактують як «технічне переоснащення підприємства», у небезпечній близькості до житлового масиву та підприємства харчової промисловості. Тож, не дивно, що винесення на порядок денний громадських слухань питання про його діяльність викликало чимало запитань, мовляв, – навіщо ця вистава, якщо рішення громади одного разу вже й так проігнороване? – дивувалися люди. Та, як з`ясувалося під час зібрання, – ініціатором громадського обговорення були не підприємці, а місцева влада.

Річ у тому, що відповідно до чинного законодавства, зокрема ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», перш ніж ТзОВ «ЗЕТ Галичина» розпочне свою діяльність, воно повинно заключити із Розвадівською сільрадою угоду «Про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту» з чим, власне, воно й звернулося у листі до голови ОТГ пана Романа Сидора ще у квітні. Однак, знаючи як категорично розвадівчани були налаштовані проти небезпечного сусідства і, пам`ятаючи, що на громадських слуханнях люди заборонили дозвільним службам давати будь – які погодження, голова ОТГ не ризикнув самостійно підписувати угоду, яка, фактично, дасть підприємству”зелене світло” на початок експлуатації.

Тим часом, як пан Роман розповів під час слухань, керівник ТзОВ почав спочатку наполягати, а згодом вже й погрожувати йому криміналом, мовляв, – це перешкоджання законній (!) діяльності  його підприємства (він вже забув, що обдурив громаду), яке несе збитки, та і місцевий бюджет громади недоотримує кошти, якщо договір буде непідписаний… До слова, на громадські слухання ніхто із представників підприємства так і не прийшов. Отож, голова ОТГ Роман Сидор зібрав людей, аби запитати у них – «Що я маю робити?».

Відповідь розвадівчан була легко передбачуваною – нічого не підписувати і подавати до суду! Раз дозвільні служби не почули людей, раз їх слово нічого не означає, раз сам підприємець і надалі ігнорує громаду – хай доводять у суді, що підприємство законно збудувало хімічну установку … За це і проголосували, зобов`язавши владу якомога швидше підготувати позовну заяву.

 

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії