КОМУНАЛЬНА РЕФОРМА – ПРОЦЕС НЕМИНУЧИЙ…

           

14 червня, новороздільські депутати зібралися на сесію під час якої, за інформацією, оприлюдненою у соцмережах, мала розглядатися петиція «Про скасування рішення виконкому», яким КП «РЖС» визначено управителем багатоповерхових будинків», зареєстрована 16 травня ц.р депутатом міської ради Анатолієм Шалаєвим…

Як і можна було припустити (після понеділкового мітингу під міською радою), на сесію прийшло чимало новороздолян, здебільшого пенсійного віку, які, очевидно, сподівалися почути від своїх обранців відповідь на питання – що відбувається з тарифами на комуналку. Адже про так звану петицію ніхто зі старших людей, з якимим вдалося поспілкуватися перед депутатським зібранням, не знав, а дехто навіть і не розумів, що це таке. Людей насправді хвилювали лише цифри у платіжках. Отож, коли на сесії мова пішла про те, чому до порядку денного не внесено питання про розгляд тієї петиції, люди здебільшого мовчали, уважно слухаючи виважене, як на мене, пояснення міського голови Андрія Мелешка, який, зокрема, зазначив: «Ніхто не уникає від розгляду петиції і ніхто не хоче будь-яких гарячкових дій для того, щоб ми поступили у неправовий спосіб і пізніше хтось це міг оскаржити…». Тому, аби недопустити неправильних дій – міський очільник запропонував розглянути довнесення в порядок денний актуальні питання, порушені громадою, що було підтримано депутатами. Також пан Мелешко розповів, що призначення управителя не означає, що споживачі приречені на його так би мовити «диктатуру». Виявляється, – люди можуть і відмовитися від його послуг,  взявши обов`язки з обслуговування будинку на себе, або доручивши їх комусь іншому, але для цього слід пройти певну процедуру… (див відео)

Переконати публіку у тому, що питання потребує додаткового вичення, а також пояснити, чому так сталося, що КП «РЖС» стало переможцем конкурсу взявся і депутат, а також заступник керівника управительської фірми Павло Петраш. Юридично грамотно і водночас доступно принаймні для тих, хто бодай трохи розуміє, що таке комунальна реформа, він розповів про конкурс, яким визначався управитель, про те, за яким принципом формувалися ціни на послуги (виявляється, тепер такого поняття як тариф – не існує) і, звісно ж, про внутршні проблеми підприємства ( в основному, – це брак кваліфікованих кадрів, які не хочуть працювати за мізерні зарплати). Також пан Павло спробував пояснити людям, що ціни встановлюватимуться індивідуально по будинках. Адже є різні будинки – нові, капітально відремонтиовані, або ж зовсім занедбані.

Але… люди не хотіли його слухати. І, взагалі, виглядало на те, що хтось їх добряче переконав у тому, що ціни зросли, бо, начебто, комунальники хочуть таким чином покривати борги КП «РЖС». І найбільше на це, м`яко кажучи, натякала така собі юридично «підкована» пенсіонерка пані Ніна Карпова(пізніше вдалося з`ясувати, що в минулому жіночка була прокурором десь у Запоріжжі. Отож її авторитет серед новороздільських ровесників зрозумілий). Власне, після того, як пропозиція внести у порядок денний проект рішення про розгляд петиції двічі не набрала необхідної кількості голосів, ця жіночка не відходила  від мікрофона та «наполегливо» вимагала, аби питання розглянули, бо, мовляв, так хоче народ.  І, знаєте, слухаючи її монолог, мені чомусь здолося, що усе, що відбувається біля мікрофона, має конкретну режисуру… Чому?

По – перше, кому як не прокурору ( навіть і колишньому) не знати, що депутати не можуть проводити сесію як заманеться. Є певна процедура, певні вимоги. Наприклад, якщо будь яке питання вже пройшло процедуру голосування і не набрало голосів, воно може розглядатися не раніше наступної сесії. Тим більше що, як з`ясувалося в ході дискусії, для розгляду питання про петицію виконавчі органи не підготували проект рішення… А по –друге, вислухавши усі поясненя щодо ситуації з призначенням управителя, особисто я прийшла до висновку, що у цьому конкретному випадку усі діяли правильно. Міська влада, виконуючи вимоги законодавства про реформу ЖКГ, оголосила конкурс, на який могли подаватися будь які організації. КП «РЖС», скориставшись цим правом, взяли у ньом участь. І це не їх вина, що конкурсантів більше не було. Звісно, при такій ситуації, міська рада могла б відмінити конкурс і призначити його повторно. Та цього не сталося. Зрештою, навіть якби й відмінили конкурс, не думаю, що щось би від цього змінилося. Адже реформи ніхто не відмінить.

Тому – не віриться, що й пані Карпова цього не розуміє. То чому не спрямовує свої юридичні знання на те, аби усе пояснити людям і допомогти їм у створенні ОСББ? Це ж набагато простіше, ніж воювати із неминучим процесом реформ. Відтак, напрошуєтьс висновок, що, мабуть, комусь вигідно, аби народ шумів якнайдовше, а «герой-рятівник» буде «боротися», здобуваючи собі політичні бонуси…

 

 

На жаль, на цій сесії депутати так і не розглянули не тільки питання, порушені громадою, але й жодного питання порядку денного, яке планували розглянути, бо забракло кворуму. Тому 20 червня народні обранці знову зберуться у сесійному залі…

А ми, тим часом, поспілкувалися із керівником «КП РЖС» Богданом Жуком, аби почути його думку з приводу того, що відбувається. І ось що він розповів…

«Насамперед хотів би зазначити, що комунальне підприємство «Розділжитлосервіс», як виконавець житлово-комунальної послуги з утримання будинку та прибудинкової території, вчиняв дії у відповідності до прийнятих Верховною радою та КМУ законодавчих змін, що регламентують діяльність у сфері ЖКГ.У першу чергу це пов’язано з новими викликами сьогодення , що давно назріли в цій галузі.

Також хочу нагадати, що перший такий, доволі «революційний» ,закон прийнятий законодавчим органом та підписаний Президентом України 14.05.2015 року « Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» і став тим початком необхідних змін з реформування ЖКГ та наших з Вами усталених норм співіснування .

Власне з 1липня 2015 року вступили в дію норми закону, які регулюють правові, організаційні відносини пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирних будинків щодо його утримання та управління. Власники квартир багатоквартирного будинку, зреалізувавши своє право на приватизацію , стали співвласниками багатоквартирних будинків, допоміжних приміщень (колясочні, сміттєкамери, горища, підвали машинні відділення ліфтів інженерні внутрішньобудинкові мережі і т.д.) та набули обов’язку забезпечувати належне утримання (санітарного, протипожежного і технічного стану ) спільного майна цілого будинку.

Цим же законом чітко визначено термін (до 1-го липня 2016 року) протягом якого співвласники будинку ( власники квартир та нежитлових приміщень) повинні були обрати форму управління будинком, провівши збори співвласників та визначити управителя будинку.

На виконання вимог цього закону, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №150 від 13.06.2016 року, затверджено «Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку». Вілдтак, з метою забезпечення у місті ефективного та належного утримання багатоквартирних будинків співвласниками яких, після закінчення вказаного терміну не створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, зборами співвласників не прийнято рішення про форму управління будинком, рішенням Виконавчого комітету Новороздільської міської ради №280 від 17.10.2017 року « Про організацію конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку» зобов’язано створити та затвердити склад конкурсної комісії та до 30.10.2017р. подати на затвердження конкурсну документацію. Комунальне підприємство « Розділжитлосервіс» зобов’язано для роботи конкурсної комісії подати технічні характеристики по кожному будинку.

Звичайно, – наше підприємство, маючи певну виробничу базу, досвід роботи з утримання будинків, навчений технічний персонал, техніку не могло, а я, як керівник, не мав морального права, не подати заявку на участь у конкурсі. Скажу більше…  Відповідно до критеріїв оцінювання, згідно з умовами конкурсу, ми, як учасники конкурсу, мали всі шанси перемогти. І не наша вина, що заявку на участь в конкурсі подало тільки одне підприємство. КП « Розділжитлосервіс», зібравши весь необхідний перелік документів, провів побудинковий розрахунок вартості витрат та визначив ціну з управління будинком та подав конкурсні пропозиції. Результати конкурсу, протокол конкурсної комісії, яким визначено КП «Розділжитлосервіс» переможцем конкурсу, затверджено рішенням Виконавчого комітету № 87 від 10.04.2018 року та призначено управителем багатоквартирними будинками у місті Новий Розділ.

А тому розмови, про непрозоре проведення конкурсу, поспішне призначення управителя, будь-які інші інсинуації на зазначену тему є неправдивими та безпідставними, та такими, що не відповідають дійсності.» – підсумував пан Богдан.

Отож, підсумовуючи сказане, можна зробити висновок, – і міська влада, і підприємство діяли у межах чинного законодавства. А оскільки реформи триватимуть і надалі, замість кричати і обурюватися, новороздолянам варто якнайшвидше згуртовуватися і створювати ОСББ, аби самостійно вирішувати кому довірити турботу про свої оселі та скільки за це платити. До речі, у місті вже є ОСББ і такою формою управління люди задоволені…

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії