КОЛИ ЛЮДИ НЕ ХОЧУТЬ, А ВЛАДА НЕ ЧУЄ – ПОЧИНАЄТЬСЯ ПРОТЕСТ

           

12 червня жителі Миколаєва на чотири години перекрилиавтотрасу міжнародного значення Київ – Чоп, аби влада нарешті почула їх вимогу – не завозити чуже сміття на необлаштоване сміттєзвалище у колишньому піщаному кар`єрі, який знаходиться у небезпечній близькості від крайньої вулиці міста…

Про акцію протесту і обласна, і районна, і, звісно ж, місцева влада були попереджені завчасно. Однак, напевно, сподіваючись на пасивність громади, ніхто з можновладців навіть пальцем не поворухнув, аби  попередити ситуацію.  Як результат, – перекрита дорога, багатокілометровий затор, сотні знервованих людей  і розголос на цілий світ про те, що на Львівщині влада не чує людей.

Тим часом представники обласної влади, коментуючи ситуацію у ЗМІ різних рівнів, вдавали що нічого не відбувається і взагалі, за їх словами люди просто бавляться у політику. Наприклад у коментрі для журналістів 5-го каналу чинуші зазначили, що (цитую) «… проблема надумана. Миколаївське сміттєзвалище не потребує рекультивації та може приймати відходи зі Львова, допоки не збудують сміттєпереробного заводу». І, власне, така позиція очевидно й може бути поясненням  того, чому з ОДА до протестувальників так ніхто й не приїхав.

Інша справа – керівник Миколаївської РДА Андрій Кос. Чоловік хоч і не довго на посаді,  і не надто володіє ситуацією, яка склалася на миколаївському смітнику, проте,  – впевнений, що раз люди протестують – з ними треба говорити, їх треба слухати і знаходити компроміс.  Тож він, покинувши усі важливі справи, з самого ранку був з людьми і навіть дав слово, що прослідкує, аби міська рада скликала сесію задля вирішення проблеми.

А от «винуватець події» миколаївський міський голова Андрій Щебель не надто поспішав  виправляти ситуацію. Навіть приїхавши до людей, він не зміг їм пояснити – чому сміття завозиться неконтрольовано, чому його закопують у пісок і, головне,  чому ігнорується воля громади, яка ще рік тому сказала своє «ні» сміттю. Відтак, наслухавшись «лагідних» слів від людей, які стали заручниками ситуації (водіїв, пасажирів маршруток та учасників акції), чкурнув з місця протесту, аби трохи згодом передати протестувальникам розпорядження про призначення позачергової сесії Миколаївської міської ради, яка мала б відбутися того ж дня, щоб розглянути вимоги протестуючих.(див. відео)

Але, як і припускали учасники акції, розпорядження було передане лише для того, аби забрати їх з дороги. Бо, коли прийшов час сесії, з`ясувалося,  що не всіх депутів було повідомлено, та і сам мер спізнився на півгодини. Тому, єхидно констатувавши, що “нема кворуму” та подякувши людям за те, що їхні дії спонукали область перечислити місту 8,5 мільйона гривень заборгованості, з гордо піднятою головою вийшов із залу про що потім, напевно, дуже пошкодував… (див відео)

 

Та найцікавіші події почали відбуватися вже наступного дня. Спочатку активісти отримали телефонні дзвінки з пропозицією прийти в поліцію дати поснення. Далі – стало відомо, що мер ганебно втік у відпуску (так він робить завжди, коли треба вирішувати якісь важливі проблеми), переклавши весь тягар влади на жіночі плечі – секретаря ради Ірину Кобрин, яка й вестиме сесію, що відбудеться завтра о 13.00 у міському палаці культури.

 

 

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії