II ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ПІАНІСТІВ ПАМ`ЯТІ ОЛЕГА РУДНИЦЬКОГО ВИЗНАЧИВ КРАЩИХ

           

Днями в Новому Роздолі закінчився IІ-й всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. Олега Рудницького, де протягом двох днів – 23-24 травня у Новороздільській школі мистецтв імені Олега Рудницького молоді обдарування з усієї України демонстрували свої мистецькі таланти.

Конкурс, присвячений пам’яті видатного піаніста, доцента ЛНМА ім.М.Лисенка, соліста Львівської обласної філармонії, вихідця з Нового Роздолу Олега Рудницького, два роки тому був ініційований Новороздільською школою мистецтв, Новороздільською міською радою та Департаментом з питань культури, національностей та релігій ЛОДА задля виявлення та підтримки найбільш обдарованих молодих піаністів, розкриття їх творчої індивідуальності і виконавської майстерності, а також – обміну кращим навчальним досвідом в методиці викладання гри на фортепіано та пропаганди академічного фортепіанного мистецтва. Відтак, до участі у мистецькому змаганні були запрошені учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів України, учні середніх музичних шкіл – інтернатів та студенти музичних коледжів, які виступали у двох вікових категоріях, виконуючи твори, передбачені вимогами конкурсу.

До речі, про серйозність та престижність конкурсу свідчить той факт, що для оцінювання рівня виконавської майстерності молодих конкурсантів до складу журі були запрошені відомі у музичному світі музиканти, критики, лауреати, зокрема, Заслужений артист України, професор, завідувач кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії, ім.М.Лисенка, лауреат премії ім.Л.Ревуцького, голова журіЙ. Ермінь, Заслужений діяч мистецтвУкраїни, голова правління національної спілки композиторів України, лауреат національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, член-кореспондент національної академії мистецтв України, професор кафедри композиції Київської національної музичної академії ім..П.І.Чайковського І.Щербаков,  Заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів піаністів, професор кафедри спеціального фортепіано Київської національної музичної академії ім.П.І.Чайковського – Ю. Кот, професор кафедри спеціального фортепіано Одеської національної музичної академії ім.А.В.Нежданової – В. Дашковський та М.Шведчлен спілки композиторів України, кандидат мистецтвознавства, лауреат премії ім.Л.Ревуцького, заступник директора департаменту мистецтв та навчальних закладів Міністерства культури України. …Тобто, і маленькі музиканти і їх наставники розуміли, що поблажок не буде, відтак, подолавши страх і хвилювання, діти впевнено сідали за рояль і дивували присутніх бездоганним (на погляд сторонніх слухачів) виконанням конкурсних творів.

Втім, щодо бездоганності усіх виступів поважне журі мало трохи іншу думку (адже це конкурс як – не – як) і після тривалого обговорення визначило, як мовиться тих, хто най, най, най…

Отже, у молодшій віковій групі поважне журі вдалося вразити маленькій піаністці з Рівного – Олександрі Стецюк, яку й визнали переможцем. Лауреатом другої премії визнали львів`янина Кирила Лимаріва, а Олександра Фірмана з Кам’янця-Подільського відзначено почесним дипломом за участь у ІІ турі конкурсу.
(Фото Ореста Жеребецького)

Автор статті/


Related Articles

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Категорії