ОРГАНІЗОВАНЕ ВЛАДОЮ ОКОЗАМИЛЮВАННЯ ЗІПСУЛИ НЕБАЙДУЖІ МИКОЛАЇВЧАНИ

Сьогодні, 11 травня, на так звані оглядини «впорядкованого» Миколаївського сміттєзвалища, навідалася, організована Львівською ОДА, делегація журналістів з різних львівських видань, які мали змогу не лише пройтися по смітнику, понюхати його «аромати», але й поспілкуватися з компетентними чиновниками ОДА, інвестором і, очевидно, з міським головою Миколаєва А. Щебелем. Але – тут не склалося, бо побачивши місцевих активістів, міський голова Миколаєва так і не наважився вийти до гостей і всю зустріч просидів у будці з охороною.

Втім, боягузтво Щебеля вже не є ні для кого секретом, а ось той факт, що представників львівських видань привезли мікроавтобусом, який належить відділу культури Миколаївського району, – навів на думку чи, бува, вуха цього вояжу не стирчать з Миколаївської міської ради? Ну, але це дрібниці у порівнянні із тим, що було озвучено під час прес – конференції директором департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ ЛОДА Назаром Романчуком та інвестором – «американцем» Богданом Михалусем. Виявляється, – з їх слів впорядкування сміттєзвалища проводитиься на законних підставах і без жодних порушень(!), а якщо у когось є запитання щодо наявності проектної документації, дозволів та інших документів, то це, – до юристів інвестора, і весь галас про екологічну катастрофу – не що інше, як політика…

Не дивно, що під час цієї відвертої брехні активісти почали вигукувати «Ганьба!» та давати «незручні» запитання, які, зрозуміло, промовцями ігнорувалися і, в результаті, вся розмова про проблеми сміттєзвалища звелася до декларативних заяв та загальних фраз серед яких чітко вдалося зрозуміти лише те, що на «досягнутому» «впорядники» не будуть зупинятися. Адже, як заявив інвестор Михалусь, вони збираються розширити сміттєзвалище (там і хочуть побудувати карту) за рахунок рекультивованої частини кар`єру (тієї, що ще ближче до людських осель).

Після офіційної частини прес-конференції відбулася так звана «неофіційна», на яку журналістів запросили місцеві активісти. Хочу зауважити, що представнику Синютки така самодіяльність явно не сподобалася. А що ви хотіли – у розумінні чиновників, – хто замовляє музику, той і танцює, а тут таке… Тож він ганебно втік з місця спілкування, залишивши і інвестора, і пресу з небажаними співрозмовниками та…кількома місцевими “хрунями”що вважають сміття, закопане у пісок, великим благом, які почали провокувати активістів на неадекватні дії.

Та провокація не вдалася і активісти, не гаючи часу, розповіли про всі нюанси цієї смердючої справи, зокрема, відсутність документації, відсутність дозволів, заборона від громади на ввезення сміття, погіршення екології, стан води у місцевих криницях (один із миколаївчан навіть запропонував інвесторові та його прибічникам напитися тої водиці) і найголовніше – захоронення сміття на необлаштовану піщану основу.

Зокрема, депутат районної ради Володимир Паньків,зауважив, що це не є рекультивація  сміття, його тут лише засипали піском та перешарували. «Знизу пісок, потім сміття і знову пісок…Фактично ніякої основи, тому що полігон мав би передбачати перш за все основу, щоби відвести інфільтрат. І все це сміття йде до нас в криниці», – обурювався депутат. – Наступне питання, чи є всі необхідні дозволи. Я думаю, що пан Михайлусь, який є громадянином Америки, прийшов сюди, оскільки в Америці йому б ніхто не дозволив працювати без дозволів. Компанія «Екотех», згідно даних, які надала ОДА завезла за один місяць на полігон стільки сміття, скільки на миколаївський полігон, возили б з Миколаєва цілий рік. Тобто місяць дорівнює року», – підсумував пан Володимир.

У свою чергу голова громадської комісії Зеновій Баранецький зазначив, що для піщаного кар’єру треба щонайменше метр глини, аби інфільтрати не могли потрапити у грунтові води…

Та чи достукалися вони до свідомості медійників, чи захочуть ті написати світові про усе побачене і почуте – питання. Недарма ж цю показуху організувала влада, до того ж дівчинка, яка, начебто, була головною серед журналістів, видавалось, весь час тихенько нагадувала колегам навіщо вони приїхали

На щастя, автору цієї публікації ніхто нічого не “рекомендував”, відтак, повне відео «оглядин» буде доступне найближчим часом.

 

Автор:

One thought on “ОРГАНІЗОВАНЕ ВЛАДОЮ ОКОЗАМИЛЮВАННЯ ЗІПСУЛИ НЕБАЙДУЖІ МИКОЛАЇВЧАНИ

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *