ЖУРНАЛІСТАМ ПОКАЖУТЬ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ. А ЧИ РОЗКАЖУТЬ УСЮ ПРАВДУ?

У п’ятницю, 11 травня, Львівська ОДА організувала поїздку журналістів різних  львівських видань у Миколаїв на сміттєзвалище, аби, очевидно, показати їм, як то “гарно” “інвестор” впорядкував його. Виїзд зі Львова – заплановано о 10.00 годині, відтак, десь о 10.30 вояж прибуде до місця призначення…

Як відомо, під час останньої зустрічі з громадськістю Миколаєва (про яку громадськість чомусь не повідомили) очільник Львівщини Олег Синютка дав ряд доручень, які стосувалися процесу так званого “впорядкування” сміттєзвалища, з терміном виконання  – до 10 травня. Чи впоралися чиновники та інвестори – чи ні, – завтра побачимо, хоча й без «оглядин» зрозуміло що. аби усунути усі недоліки на цьому об`єкті, термін півтора тижня – надто смішний. Адже тисячі тонн сміття, яке втрамбоване на піщану основу кар`єру, не стануть менш небезпечними для довкілля навіть якщо 10 комісій вивчатимуть документацію( більшість з якої відсутня), а так званий «інвестор» розповідатиме, що робить усе гарно і правильно. Тим більше, що вагу слова «інвестора», приміром, хоча б про те, що сміття возять лише у робочий час, вже продемонстували нещодавно запущені в онлайн режимі відео камери спостереження за роботою полігону ТПВ. Зокрема, вже у першу ніч роботи камери зафіксували кілька автівок з непотребом, які опівночі заїхали на територію сміттєзвалища.

«Цікаво, хто їх там зважував о цій порі?» – іронічно запитували миколаївчани у соцмережах. Крім того, як повідомили наше видання спостережливі миколаївчани, наступної ночі камери почали працювати «з пробілами». Тобто, певний час відеонагляд не здійснювався, що підтверджує годинник на картинці, де зафіксовано «стрибки на цифровому табло» (див на відео за посиланням https://www.facebook.com/andriy.bar/posts/1651464391568787  )

Звісно, що про усі ці «пікантні» нюанси діяльності “інвесторів” учасникам організованого владою “прес – туру” ніхто не розкаже. Не поведуть їх до людських криниць з отруєною водою, не покажуть яр, який засипали сміттям… Адже його, власне, й організували для того, аби продемонструвати  світові гарну картинку і в черговий раз нав`язати думку про те, що крик місцевих активістів про допомогу – це політика,  а їх заяви про те, що так зване “впорядкування полігону” – не що інше як бомба сповільної дії проти місцевої екології, – вигадки.

(фото А. Баранецького)

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *