ВИХІДЦІ З МИКОЛАЇВЩИНИ ЗАХОПЛЮЮТЬ ТАЛАНТАМИ

4 травня у дзеркальному залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулося грандіозне відкриття виставки творів відомої творчої родини Отковичів – «У колі муз».

На цій виставці, як діляться ті, хто мав можливість взяти участь у події, художники двох поколінь не лише продемонстрували своє бачення світу, але й викликали львівську еліту на щиру розмову про високе мистецтво в час, «коли гримлять гармати». І. знаєте, – це мабуть дуже символічно, бо на мистецьку зустріч, окрім мистецтвознавців, львівської інтелігенції, серед яких: колишній директор Львівської опери Тадей Едер, видатний художник Андрій Бокотей, представників міської та обласної влади, прийшло й чимало військових АТО… А ще – рідних, друзів і знайомих з Миколаївського району. Адже мистецтвознавиця пані Зоряна Лильо – Откович народилася, виросла і навчалася у Розвадові, – рідному селі своєї матусі. І хоча решту життя вона проживає у Львові, – родинні зв`язки підтримує і не забуває того місця, де формувався її всесвіт. У в селі її також не забувають…

До речі, твори народного художника України, глави сімейства – Мирослава Отковича, графіка його доньки Зоряни Лильо-Откович, станковий живопис сина, кандидата мистецтвознавства Тараса Отковича та малярство їх племінниці Наталії Откович особливі тим, що несуть у світ правду, на якій базується Україна. Тому, як зазначив на урочистостях з нагоди відкриття виставки, генеральний директор-художній керівник Львівського оперного театру Василь Вовкун «Це щастя, що ця родина сьогодні виставляється в Дзеркальній залі Львівської національної опери. Дуже важливо, що такі люди є поміж нас…»

Втім, це був не єдиний виступ, де творчому доробку династії Отковичів давали найвищу оцінку, а наочним підтвердженням слів промовців була, власне, виставка родзинкою якої стала міні-колекція одягу від пані Зоряни, на якій зображено фрагменти її картин.

Цікаво що протягом усієї творчої зустрічі «У колі муз» обговорювалися найактуальніші події мистецького середовища Львова, а митці ділилися планами та намірами більше залучати  львівську інтелігенцію у мистецьке життя. А найдивовижніше, що усе це відбувалося під супровід камерного оркестру та солістів Львівської опери, що надавало події особливих відтінків, а спілкуванню – теплу атмосферу за що Мирослав Откович щиро подякував усім присутнім.

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *