ЧЕРГОВИЙ МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ВОДИ У ДНІСТРІ НЕ ТІШИТЬ! НАШЕ ЗДОРОВ`Я У НЕБЕЗПЕЦІ!

У березні 2018 року лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Львівської гідрогеолого-меліоративної експедиції проводилося чергове дослідження щодо хімічного та радіологічного забруднення поверхневих вод у визначених пунктах спостереження в межах басейну річки Дністер.

Як повідомляється, загалом відбір проб здійснювався у 8 пунктах спостереження, на яких виявлено перевищення  гранично допустимої концентрації (ГДК – рибогосподарські нормативи). Зокрема, у пункті спостережень р. Дністер – с. Розвадів зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій азоту амонійного та заліза загального.

Що це означає? Як стверджують науковці, перевищення в питній воді ГДК за вмістом амонію може свідчити про попадання туди фекальних стоків або органічних добрив на. За даними ВООЗ, вміст амонію не повинен перевищувати 0,5 мг / л. Постійний прийом всередину води з підвищеним вмістом амонію викликає хронічний ацидоз і зміни в тканинах. Крім того, аміак (у вигляді газу) дратує кон’юнктиву очей і слизові оболонки.

Щодо високого вмісту у воді заліза, то таке явище призводить до несприятливого впливу на шкіру, може позначитися на морфологічному складі крові, сприяє виникненню алергічних реакцій.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *