ТРОСТЯНЕЦЬКА ОТГ ДІЛИЛАСЯ ДОСВІДОМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

19 квітня Тростянецьку громаду відвідали очільники органів місцевого самоврядування Жовківського району, аби перейняти успішний досвід реформи децентралізації, який там реалізували ще у 2015 році. Робочий візит відбувся завдяки Львівському Центру Розвитку місцевого самоврядування, що працює за підтримки програми «U-LEAD з Європою».  

Під час зустрічі із представниками місцевого самоврядування Тростянецької ОТГ гості дізналися про те, що зазначена громада утворилася із восьми населених пунктів, а головною особливістю є чимала площа території та невелика густота населення.( Загальна чисельність населення громади – вісім тисяч сто осіб.). Проте, , як з`ясувалося, ця особливість не стала перешкодою для комфортного проживання і успішного розвитку громади.

Поспілкувалися жовківські самоврядовці і з представниками соціальних структур Тростянецької ОТГ. Наприклад, Павло Гузар керівник місцевого відділу охорони здоров’я розповів про первинну ланку медицини, яка на його думку створена доволі ефективно. «Є чотири амбулаторії і вісім ФАПів, які поступово перетворюємо на так звані пункти здоров’я. Маємо апарат УЗД, кардіографи, лабораторію і все, що потрібно для первинної медицини. Щодо медиків, то зараз спеціалісти на сімейну практику проходять перепідготовку, також триває отриманням ліцензій на препарати та підписання декларацій із пацієнтами».

Не менш цікавим було спілкування з освітянами та працівниками ЦНАПу, у якому, до речі, вже доступні 93 послуги.

Втім, найбільш цікавим для жовківчан було ознайомлення з місцевими цікавинками, які несуть величезний потенціал для розвитку туризму. Наприклад, про село Стільсько вони дізналися, що воно було столицею Білої Хорватії, про яку писав імператор Візантії Костянтин Багрянородний і яке за розмірами було 250 гектарів, що у 25 разів більше за Київ. Тут збереглися печери, лабіринти та жертовні ями.

Церква у селі Бродки також особлива. Адже її освятив сам митрополит Андрей Шептицький. А ось у селищі Заклад, зберігся цілий замок, який, як доброчинний заклад для сиріт та убогих, побудував граф Скарбек… А ще територія ОТГ багата на озера і річки, скелі і долини, печери і лабіринти, що дозволяє вести активний спосіб життя і літом, і взимку.

Словом, під час візиту жовківчани переконалися, що створення об’єднаних територіальних громад є реальною запорукою успіху розвитку їхніх населених пунктів, а підрахувавши власні бюджети, – прийшли до висновку, що потенціал їхнього району суттєво вищий і їхні громади мають усі шанси завоювати високі рейтинги спроможності.

(фото із соцмереж)

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *