СИНЮТКА НАВІДАВСЯ У МИКОЛАЇВ НА ОБІЦЯНУ ЗУСТРІЧ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

Вчора 26 квітня о 19.00 у сесійному залі Миколаївської районної ради відбулася обіцяна, три тижні тому головою Львівської ОДА Олегом Синюткою, зустріч з громадськістю Миколаєва щодо питань так званого впорядкування фірмою “Екотех” місцевого сміттєзвалища.

На жаль, сказати, що розмова відбулася, – не наважуся.  Адже миколаївські люди фактично й не знали про таку подію, бо чомусь жодної інформації ані у ЗМІ, ані у соцмережах не було. Напевно цим нюансом обласне керівництво чітко дало зрозуміти, що не надто воно й прагне вислуховувати людські претензії про небажання мати під вікнами другі Грибовичі, тим більше, що воно зацікавлене, аби львівське сміття справно вивозилося з обласного центру. До речі, байдужість до проблеми миколаївчан львівські чиновники демонстрували і своєю поведінкою. Наприклад, заступниця Синютки весь час щось жувала, або перешіптувалася то зі Щебелем, то зі своїми колегами. Сам Синютка також поводився не як гість, а як господар, який приїхав не поспілкуватися, а – на партійні збори, де лише він вирішує коли, кому і скільки говорити… Тож, ті хто прийшов на зустріч з

багатьма запитаннями, після першого ж ” Шановний, сядьте, будьласка”, очевидно втратили бажання про щось говорити і лише мовчки слухали те, що їм “вішали” спочатку представник “Екотеху”, а згодом і Олег Михайлович. Щоправда, зрозумівши, що на думку і бажання місцевої громади ніхто й не збирається зважати, навпаки, – Синютка чомусь вирішив ( хоча, можна припустити, що таку ідею йому підказали посіпаки Щебеля), що ситуація зі сміттєзвалищем, насамперед має політичний підтекст, одна жіночка таки не втрималася  і вигукнула :” нам до ср…ки, що ви там хочете впорядковувати! Ми не хочемо тут сміття”.

Ну, але були й конструктивні моменти. Приміром, доповідач від громадськості Володимир Паньків чітко, як мовиться, розклав по поличках усі претензії до методів так званого”впорядкування” сміттєзвалища “інвесторами”, мовляв, і проекту рекультивації у них нема, і тарифи на захоронення відходів не розроблені, і угода, підписана з МКП ЖКУ – не виконується (нема доступного відеонагляду, ваги чужі, моніторингові колодці збудовані “на око”) і, взагалі, те що робиться на сміттєзваалищі вже б`є по місцевій екологічній ситуації. Зокрема, вода в криницях не придатна навіть для напування худоби, вміст нітратів у ній перевищує усі допустимі норми…

Натомість представник «Екотеху» усе спростовував і навіть поскаржився, що їх підприємство аж занадто перевіряють… Та це йому не допомогло. У кінцевому результаті аргументи активістів були почуті і обласний очільник, зазначивши, що факти річ уперта і будь які норми чи то законодавчі, чи екологічні і санітарні у будь якому випадку повинні бути  дотримані, відтак, – доручив своїм службам, місцевим і, звісно ж, інвесторам усунути усі недоліки в роботі до 10 травня! І, власне, цим дорученням пан Синютка, видається, офіційно підтвердив підозри активістів, що обласний очільний з самого початку подій навколо сміттєзвалища навіть не збирався зважати на волю місцевої громади, яка ще минулого року голосно сказала «ні!» незаконному захороненню львівського сміття на миколаївському сміттєзвалищі. Простіше кажучи, – сміття як везли, везуть так і везтимуть до того часу, поки буде така некобхідність, або поки вистачить місця. А те, що сміття закопують у пісок, що водою з місцевих криниць вже навіть не можна помити посуд, – це ж така дрібниця у порівнянні з мільйонами, які Миколаїв отримує за прийняте сміття!

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *