РЯТУВАЛЬНИКИ ПОДБАЛИ ПРО СВЯТА БЕЗ ПОЖЕЖ У КУЛЬТОВИХ СПОРУДАХ РАЙОНУ

Напередодні Великодніх свят інспекторський склад Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області провели роз’яснювальну роботу та інструктажі  щодо дотримання правил пожежної безпеки під час підготовки та проведення святкувань Христового Воскресіння із настоятелями та служителями храмів і Домів молитви.

Працівники Миколаївського РС нагадали служителям храмів, що після церковних служб не можна залишати непогашені свічки й кадила та увімкнені електронагрівальні прилади. Виходячи з храму, слід перевірити наявність первинних засобів пожежогасіння, стан шляхів евакуації. Крім того, – відповідний інструктаж слід провести з обслуговуючим персоналом культових споруд, які будуть задіяні у проведенні заходів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки. Більшість виявлених порушень правил пожежної безпеки у храмах району наразі усунуто.

Варто зазначити, що Ситуація із забезпечення пожежної безпеки в культових спорудах України, особливо – у дерев’яних церквах, залишається під пильною увагою не тільки громадськості, але й рятувальників. Адже кожна така споруда-неповторний витвір мистецтва, який характеризує певну епоху. Зокрема, на Львівщині таких будівель є 1235, причому більшість з них – пам’ятки архітектури та культурної спадщини. На жаль, цей неоціненний скарб ми поступово втрачаємо, у пожежах, виною яких, здебільшого, є людська байдужість.

Пожежі не виникають безпричинно. Більшість займань у культових спорудах стається саме через порушення в облаштуванні електромереж, необережне поводження з вогнем та опалювальними пристроями. Саме тому увага священослужителів до цих речей має стати головним чинником запобігання пожеж.

Пожежний щит з набором необхідних інструментів та ящик з піском повинні бути обов’язковим атрибутом на церковному подвір’ї, а в середині храму має бути облаштоване місце справних і споряджених вогнегасників. Можливо, це не надто естетично, але, повірте, що згарище на місці храму і сльози на обличчях парафіян видовище таки надзвичайно болюче.

Пам’ятаймо, що лише спільними зусиллями нам вдастся врятувати від руйнівної сили вогню велику культурну та історичну спадщину наших предків, якою є Божі храми.

                                                                                                                                               А.М. П’ясецький

Начальник Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Л/о

підполковник служби ЦЗ

                             

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *