ЧОМУ МИКОЛАЇВСЬКЕ МКП «ЖКУ» НЕ ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ PROZORRO?

У 2018 році канали для захисту від паводкових вод в урочищі Фільварки у Миколаєві чекає масштабна реконструкція на яку, судячи з інформації, оприлюдненої на сайті «Zakupki.prom.ua», МКП «ЖКУ» планує потратити 1 млн 769 тисяч гривень. І це було б чудовою новиною, якби не одна маленька проблема…

Річ у тому, що вартість замовлених робіт, які перевищують загальну суму 1,5 мільйони гривень, відповідно до Закону «Про публічні закупівлі», повинні здійснюватися через систему публічних закупівель PROZORRO. Крім того, у пункті 7 статті 2 цього Закону передбачається, що державні організації не мають права розділяти предмет закупки на декілька частин з метою уникнення процедури відкритих (публічних або державних) торгів, в іншому випадку, за порушення законодавства передбачається адміністративна відповідальність.

Але вищезгадані норми законодавства, здається, не для миколаївських комунальників, бо замість оголошення відкритих торгів на виконання робіт на суму 1 мнл 769 грн, як того вимагає законодавство, через систему PROZORRO, вони, грубо порушивши п.7 ст 2 ЗУ «Про публічні закупівлі», розділили цю суму на дві допорогові частини (по 884.500грн) і самостійно визначивши виконавця робіт, заключили з ним дві трьохсторонні угоди (інвестор – Миколаївська міська рада, замовник – МКП «ЖКУ» та виконавець). А щоби у когось, раптом, не виникло зайвих запитань, першу угоду – підписали у лютому( 5 лютого 2018 року), а другу – лише через місяць (2 березня 2018 року).

(інформація про закпівлю у лютому)

(інформація про закупівлю у березні)

 

Чому комунальники вдалися до таких маніпуляцій, здогадатися не важко… Адже перед Системою PROZORRO — поставлено чітке завдання: унеможливлення корупційних складових при здійсненні закупівель державними установами. А раз в МКП «ЖКУ» вирішили її оминути, то напрошуються і відповідні висновки.

До речі, щасливим підрядником, який освоюватиме кошти на майже двомільйонний проект, стало місцеве МПП «Воля –М». Син керівника цього підприємства, кажуть, у дружніх стосунках з колишнім секретарем Миколаївської міської ради Василем Підлужним, який, власне й підписав перший договір, представляючи у ньому сторону інвестора(другий підписаний Щебелем)… Звісно, ці факти можна вважати випадковістю. Але ж, описані вище обставини, змушують думати інакше.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *