У ДНІСТРІ, У РАЙОНІ МИКОЛАЄВА, ВИЯВЛЕНО КИШКОВУ ПАЛИЧКУ

22 березня Всесвітній день води. Головне завдання цього дня – нагадати кожному жителю про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.

Так склалося, що саме сьогодні ми отримали відповідь на один із запитів, які редакція надіслала у різні компетентні служби, аби дізнатися про якість води у транскордонній річці Дністер в районі міста Миколаєва.

Відповідь на інформаційний запит надійшла із «Львівського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров`я України», який у минулому році в рамках «Комплексного плану заходів щодо профілактики кишкових інфекцій у Миколаївському районі на 2017-2021 роки», затвердженого розпорядженням голови Миколаївської РДА 31.05.2017 №251 відокремленим підрозділом – Миколаївським міськміжрайонним відділом, проводив щоквартальні дослідження  води р. Дністер біля Розвадова на мікробіологічні показники.  Як повідомили епідеміологи, загалом було взято 4 проби. Відтак, за результатами досліджень патогенні мікроорганізми у воді не виявлялись. І це добра новина, значить інфекційні хвороби нам не загрожують.

Але радіти не варто, бо при дослідженні води на санітарно-показові мікробіологічні показники (умовно-патогенну флору) – індекс лактозо-позитивних паличок (і-ЛКП) та коліфаги, простіше кажучи, кишкові палички, визначено, що у всіх 4 пробах їх нормативні значення, були перевищені, відповідно, у 4,8-14 разів та 3-6,7 разів…

Що це означає для споживачів такої води, легко здогадатися навіть не будучи спеціалістом… А ось щодо причини мікробіологічного забруднення води у Дністрі умовно-патогенною мікрофлорою в створі біля Розвадова, де відбиралися проби води, епідеміологи припускають, що ймовірно це може бути наслідком попадання в ріку каналізаційних стічних вод…

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *