НАРОДИЛА – І ЗНИКЛА У НЕВІДОМОМУ НАПРЯМКУ

Сліди горе – мами шукали з собакою…

«24 березня о 06:00 в місті Новий Розділ у під`їзді житлового будинку на проспекті Шевченка 31, виявивили новонароджену дитину, завернуту у покривалоНовонароджену дівчинку відвезли у відділення Новороздільської місткої лікарні, її стан стабільний.”

Це коротеньке повідомлення у соцмережах неабияк схвилювало жителів Львівщини, а особливо – Нового Роздолу, викликало обурення та осуд жорстокого вчинку невідомої породіллі. Втім, коли емоції трохи вляглися, до пологового відділення міської лікарні, де зараз перебуває знайда, почали приходити люди з подарунками для маленької Богданки, тобто, Богом даної… Так дівчинку назвали її рятівники. І звісно, усім хотілось дізнатися, як усе сталося, як почувається малеча і, головне, чи знайшли горе – матір?

Зважаючи на резонансність події, репортер газети «Вісник Розділля» Іван Басараб  зустрівся із завідувачкою пологового відділення Новороздільської міської лікарні Галиною Лесюк, аби отримати більше деталей цієї історії з якою поділився на сторінці у фейсбуці. Далі – пряма мова від пані Галини.

«Зранку у під’ізді будинку за адресою: проспект Шевченка, 31, знайдено новонароджене немовля вагою 3, 3 кілограма, 50 см зросточком. Стан дівчинки задовільний, причому присутні породіллі, як тільки дізналися за яких обставин у пологовому відділенні з’явилося немовля, почали давати крихітці все необхідне: памперси, суміш для годування, салфетки. Одним словом, – усе. А тепер, впродовж ранкових передобідніх годин, приходить чимало новороздільців, які дізналися про це з соціальних мереж: несуть все, що потрібно для такої незвичайної «пацієнтки», навіть гроші (буквально, перед розмовою з вами прийшла жіночка із дитиною років 5-ти, яка принесла пакуночок і певну суму). Причому, скромно, без афішування прізвищ тощо.

– Як вірно колись кимось було сказано – світ не без добрих людей… Утім, читачі прагнуть деталей…

– Так, звісно, вони, по суті, визначальні у порятунку дитинчати. Отже, мешканець квартири будинку, що по проспекту, 31, удосвіта почув біля дверей помешкання дивний писк. Спершу розгубився і затривожився: можливо, це хтось із імовірних грабіжників у такий спосіб перевіряє, чи є хто вдома. У нашому місті всяке буває. Згодом, опанувавши хвилювання, обережно почав прочиняти вхідні двері. Щось заважало їм відчинитися, а писк не припинявся. Десь подумки припустивши, що це може бути маля, але не дуже й повіривши, господар зателефонував у міське відділення поліції. Поліція прибула швидко і виявила на килимку біля дверей вказаної квартири немовля, загорнуте у салфетку, якою миють вікна (мікрофіброю), розміром 30 на 30 сантиметрів, уявіть собі «турботу» горе-матері! Терміново правоохоронці викликали «швидку», прибулі медики діяли чітко, не гаючи й хвилини, бо ж дівчатко було переохолоджене із температурою 33 градуси, і доставили немовля у пологове відділення. Тут працівники вже були напоготові – спочатку її хутенько вигріли – і невдовзі загрозливий стан новонародженої стабілізувався, тому можу сказати, що вона здорова.

– Ви сказали новонародженої. Чи можете назвати приблизно, скільки минуло часу, коли дитя з’явилося на світ Божий?

– Й справді, якщо особа матері поки що невідома, то час народження можна визначити. Це сталося невдовзі, як господар квартири почув писк, можливо, з годину перед тим. Бо пуповина (як би це популярно пояснити?), хоча не кровила, була не затрамбована, але мала не різані ножицями сліди, а рвані. Наче її зі злості розірвали…

– Тобто, можна припустити, що породілля народила у під’їзді і там залишила з надією, що добрі люди врятують немовля від загибелі?

– Можливо, що і не так було. Бо, наскільки мені відомо, наші правоохоронці викликали зі Львівського облвідділу працівників із спеціально навченим собакою, який, взявши у під’їзді слід, далі повів поліціянтів аж до ближнього ринку. Там слід увірвався. Отож можна припустити, що горе – породілля у тому місці сіла у якусь автівку і поїхала у невідомому напрямку. Тож де народила напевно, важко сказати.

– Яке продовження матиме ця шокуюча історія народження ?

– Поки буде належно оформлено процедуру передачі немовляти у Будинок опіки, який визначать відповідні служби, може минути й декілька місяців, отож Богданочка (так спільно вирішили назвати врятовану гарненьку дівчинку у нашому колективі) перебуватиме у пологовому відділенні міської лікарні . Впевнена, що люди доброї волі, окрім медиків, не тільки сьогодні, по гарячих слідах, а й надалі долучаться до допомоги на необхідне для малятка (мабуть, що саме потрібно надалі, буде повідомлено у «Віснику Розділля», можливо, у соціальних мережах). Підтримаймо перші кроки у життя незвичайної появи на світ Людини…»

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *