МІСЦЕ, ЩО Є ОСОБЛИВИМ ДЛЯ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

4 березня, як повідомляє прес служба ЛОДА, у день 203-тьої річниці з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького, урочистості із його вшанвання розпочалися зі Святої Літургії у храмі села Хотинець, що неподалік Перемишля у Польщі. Пізніше, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

Продовжилися поминальні заходи у каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, церемонією покладання квітів,  у якій взяли участь – голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гонтарчук, віце-воєвода Підкарпатський та більше тисячі українців з Львівщини, Тернопільщини, Іванофранківщини та Прикарпатського воєводства.

На завершення, під час народного віче, учасники висловилися про важливість збереження історичної правди, вшанування української історії. Зокрема, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час своєї промови наголосив:

“Другий день поспіль ми тут, у Польщі, збираємось, щоб вшанувати українську історію. Вчора відзначали трагічний день, коли 366 невинних людей були замордовані в Павлокомі, тільки за те, що вони говорили українською,  молились українською  і любили свою землю. А сьогодні недалеко від Явірника-Руського, поруч із церквою, в якій служив отець Вербицький, ми вшановуємо нашого українського генія. Людину, яка подарувала нам один із наших символів – Гімн. Ті, хто сьогодні тут, і приїжджають щороку вшанувати отця Вербицького, утвердили постулат: кожен українець має за своє життя побувати в святих для нашої нації місцях, зокрема в цім селі, де покоїться автор Гімну. Віддати йому шану означає розуміти хто ми є і куди ми рухаємось. По-справжньому Україна буде там, де говорять українською, де моляться цією мовою і там де є українські могили. Ніхто і нічого в цьому світі нам не страшні, бо за нашими плечима велика історія, а перед нами – велике майбутнє”.

А голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа звернув увагу на те, що березень для українців взагалі дуже сакральний місяць… Крім того “місце, де похований Михайло Вербицький, для кожного українця – особливе. Ми повинні пишатись автором нашого Гімну. ”

(фото з інтернет ресурсів.)

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *