МИКОЛАЇВСЬКИЙ МЕР СВІДОМО ЗІРВАВ СЕСІЮ, АБИ ПОТІМ ПРОВЕСТИ ЇЇ ПОТАЄМННО ВІД ДЕПУТАТІВ З ОПОЗИЦІЇ? (відео)

Як ми вже повідомляли, 14 березня, у Миколаївській міській раді в кабінеті міського голови  о 10-ій годині була скликана 38-ма сесія. Однак, у запланований час міському голові її так і не вдалося провести, адже він зірвав засідання, показово відмовившись поставити на голосування пропозицію депутата від опозиції…

Про те, що сесія обіцяє бути «веселою» було зрозуміло із самого початку. Ще перед зібранням депутат пані Зоряна Москалюк, вивчаючи порядок денний сесії зауважила, що до нього внесено кілька бюджетних питань, які не розглядалися на профільній комісії. «Я не збираюся голосувати за те, що не пройшло через комісію. Що це за неподобство, як можна було у грудні ділити залишки бюджету, які утворилися на 1 січня?» – голосно обурювалася пані Зоряна, коли їй спробували пояснити, що ці питання розглядалися на комісіях ще у грудні. І вона мала рацію. Адже їй, як керівнику районного фінансового управління, було краще знати про такі нюанси.

І ось, прозвучав гімн. Спочатку слово надали жителям вулиці Гагаріна, які прийшли до міського голови спитати, коли вже нарешті на їх вулиці буде можна нормально ходити. «Два роки тому ви були у нас, обіцяли вирішити проблему і що ви за два роки зробили?» – запитували обурені люди. І знаєте що отримали у відповідь? «За два роки я не зробив нічого!», – нахабно дивлячись їм у вічі, сказав Щебель, що, зрештою, не дивно. Адже цей чиновник вже давно забув кому служить і хто його утримує.

Далі, після виступу письменника Василя Василика. який з дозволу мера провів для депутатів коротеньку презентацію книжки «200 іронічних поглядів на росіян – братів наших заклятих». – перейшли до обговорення порядку денного.

З цього приводу виступив депутат Миколаївської міської ради Михайло Галущак, який, пославшись на п. 6 Статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та п. 13 Статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», запропонував внести у порядок денний проект рішення, у якому йшлося про визнаня нечинною угоди з фірмою «Екотех» (засновник «Грінера»), яка на цей час господарює на сміттєзвалищі Миколаєва. Свою пропозицію народний обранець аргументував невиконанням договору, який підписав «Екотех», згідно якого фірма зобов’язувалась перед прийомом сміття створити для нього спеціальні екрани, поставити вагу, освітлення, відеокамери, огорожу і т. д.

«Сесія прийняла рішення приймати лише 60 тонн, а у нас є факти, коли у місто завозили по 300 тонн. Все це висипають у піщаний кар’єр. Житлові будинки від нього знаходяться за кілька сотень метрів. Миколаїв хочуть перетворити на «другі Грибовичі», – зазначив Галущак.

Та мер, вже традиційно посилаючись на чарівне слово «регламент», відмовився винести пропозицію депутата на голосування, а коли той почав вимагати дотримання законодавства, Щебель викликав наряд поліції.

Цікаво, що решта депутатів із так званої «мерової більшості» з байдужими виразами на обличчях спокійнісінько спостерігали за беззаконням, а дехто навіть потягнув руку догори, коли мер поспіхом поставив на голосування порядок денний «в цілому»…

Ніхто з «приручених» не обізвався й тоді, коли мер попросив представників поліції, які оперативно прибули на виклик, вивести впертого депутата ( Галущака), бо він, мовляв, заважає працювати. Але, правоохоронці відмовилися виконувати вказівки мера, бо по – перше, це не їх повноваження депутатів виводити, а по – друге, вислухавши пояснення, що трапилося, – вони погодилися з іншими представниками опозиції, що депутат таки має право вимагати, аби його пропозицію поставили на голосування.

Закінчилася історія тим, що депутати, очевидно розуміючи, що можуть бути свідками у неприємній історії, як ті щурі, швиденько порозбігалися хто куди, а мер і депутат Галущак пішли писати заяви один на одного зі звинуваченням, що “він зірвав сесію». Хоча, тут було ясно як білий день, сесію мер зірвав навмисно, аби випровадити з міської ради депутатів, які задають зайві запитання. А підтвердженням цього припущення став той факт, що через кілька годин «зручних» депутатів обдзвонили і провели позачергову сесію, і цим, до речі, А.Щабель знову порушив законодавство у питанні порядку скликання позачергової сесії, адже не всі депутати були повідомлені.

У підсумку маємо вже до болі знайому ситуацію – влада порушує законодавство і їй за це нічого не буде.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *