ЗАМІСТЬ ЕКСПЕРТИЗИ – ОЦІНКА ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

18 грудня минулого року в Україні набув чинності ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» та запрацював Єдиний реєстр із ОВД, куди надходять  дані від суб’єктів господарювання із різних регіонів України, чиї проекти проходять стадію планування.

Головне завдання процедури оцінки впливу на довкілля полягає не у зупинці будівництва екологічно небезпечних об’єктів чи забороні їх діяльності, а у запобіганні та мінімізації негативного впливу цих об`єктів на довкілля і здоров’я людей, а також врахування думки громадськості при прийнятті таких рішень. Крім того, прозора і зрозуміла процедура ОВД є стимулом для сучасних інвестицій.

Наразі, як повідомляє департамент екології та природних ресурсі ЛОДА, єдиний реєстр ОВД працює у тестовому режимі і зараз триває доопрацювання його функціоналу. Відтак, щоб уникнути помилок при внесенні документів до Реєстру, можна звернутись із питаннями за телефоном гарячої лінії при Мінприроди з питань процедури ОВД: 044-206-20-89

До речі, відповідно до Закону, підприємства тепер отримуватимуть висновок з оцінки впливу на довкілля замість висновку державної екологічної експертизи.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *