ДО БОРЖНИКІВ – АЛІМЕНТНИКІВ ЗАСТОСОВУВАТИМУТЬ ОБМЕЖЕННЯ

Як повідомляється на офіційному сайті «Судова влада України» наприкінці лютого судді Миколаївського районного суду Львівської області провели робочу зустріч із представниками Миколаївського районного відділу Державної виконавчої служби ГТУЮ у Львівській області, під час якої було обговорено питання нещодавніх змін до деяких законодавчих актів України, якими вдосконалено порядок примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

Йдеться про посилення відповідальності батьків за невиконання ними обов’язків зі сплати аліментів та спрощення процесу притягнення до відповідальності винних осіб.

Учасники зустрічі обговорили питання взаємодії між всіма службами уповноваженими  на організацію і виконання судових рішень про стягнення аліментів.

Варто нагадати, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» набув чинності 06 лютого 2018 року. Ним внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію» та «Про виконавче провадження».

Відтак, серед обмежень, що можуть застосовуватися щодо боржників, які понад шість місяців сукупно не сплачують аліменти дитині, впроваджено обмеження в праві виїзду за межі України; обмеження в праві користування транспортними засобами; обмеження в праві полювання; обмеження в праві користування вогнепальною, мисливською, пневматичною зброєю тощо. Вони встановлюються вмотивованою постановою державного виконавця, мають тимчасовий характер і застосовуватимуться до повного погашення заборгованості.

Також, відтепер той із батьків з ким, за рішенням суду, проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Довідка видається державним виконавцем протягом десяти днів на вимогу стягувача і дійсна протягом одного місяця з дня видачі.

Окрім того, у разі несплати аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців державний виконавець має право складати протокол про адміністративне правопорушення і направляти його до суду для притягнення боржника до адміністративної відповідальності у виді суспільно-корисних робіт.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *