МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА КУПУЄ СОБІ АВТО?

Судячи з інформації в системі ProZorro Миколаївська міська рада вирішила придбати легкове авто класу люкс і готова викласти за нього 230 тисяч гривень.

Оголошення про прийом пропозицій у системі державних закупівель Миколаївська міська рада розмістила 8 лютого 2018 року. Аукціон розпочнеться із 26 лютого.

Цікаво, що депутати Миколаївської міської ради, принаймні ті, з ким вдалося поспілкуватися, не пригадують, аби, у проекті бюджету на 2018 рік, була бодай якась згадка про покупку авто. Більше того, дехто навіть зауважив, що однозначно не голосував би за це, адже у міської ради є транспорт.

Аби остаточно пересвідчитися, що депутати нічого не плутають, вирішила  уважно вивчити зміст пояснювальної записки вже прийнятого міського бюджету Миколаєва… Про авто, звісно ж, – жодної згадки зате знайшла дві суми по 230 тисяч гривень одна з яких вказана за кодом КЕКВ 3100 «Придбання предметів довгострокового користування».

Щоб зрозуміти зміст цього коду звернулася до відповідного законодавства, зокрема, Наказу Міністерства фінансів України № 333 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» і з`ясувала, що за кодом КЕКВ 3100 міська рада не може купувати предмети довготривалого користування, бо за цією категорією передбачаються видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об’єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів. А ось для „Придбання обладнання і предметів довгострокового користування” слід було вказати Код 3110.

 

Після з`ясування таких нюансів бюджетного законодавства у мене виникло відразу кілька запитань… Але найперше хотілося б запитати у міського голови Миколаєва: це у вас бухгалтер такий неуважний, чи, може, ви так депутатів дурите?

Р.S Наступну розповідь про «чудеса» тендерних покупок Миколаївської міської ради читайте у подальших публікаціях.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *