МАЛОПРОДУКТИВНІ ЗЕМЛІ ДГХП “СІРКА” – РОЗКОНСЕРВУЮТЬ

19 лютого у Миколаївській РДА відбулася нарада щодо створення комісії, яка здійснить обстеження «законсервованих» земельних ділянок, розташованих на території Роздільського ДГХП «Сірка» на землях Березинської сільської ради і на яких планується будівництво сонячних електростанцій.

Під час засідання, у якому взяли участь голова Миколаївської районної ради Т. Зубрицький, перший заступник голови РДА Я.Лукомський, перший заступник головного інженера ТзОВ «Гірхімпром» Б. Ничай, державний інспектор з ОНПС Державної екологічної інспекції у Львівській області С.Грибенюк, а також заступник директора РД ГХП «Сірка» В. Туз та виконувач обов’язків сільського голови Березини О.Тимків, було прийнято рішення – дати дозвіл РДГХП «Сірка» на внесення змін в «Проект консервації земель», передбачивши виведення із консервації двох земельних ділянок, орієнтовною площею 25, 636 га та 25,575 га.

Зокрема, як пояснив заступник директора РД ГХП «Сірка» Володимир Туз, так звана консервація, яка згідно із законодавством «Про охорону земель» передбачає припинення господарського використання на визначений термін деградованих і малопродуктивних земель, які у конкретному випадку залишилися після видобутку сірки, для відновлення їх попереднього безпечного стану, на зазначених ділянках була запланована до 2020 року. Та оскільки появилася перспектива використання цих ділянок для промислових цілей, зокрема, – будівництва сонячних електростанцій, а для Березини це – реальна можливість, насамперед, наповнення бюджету за рахунок земельного податку, виникла потреба переглянути цей термін. Відтак, комісія, яка за підсумками наради була створена для вивчення питання, надасть свої рекомендації. Далі, – на їх основі будуть внесені зміни до існуючого «Проекту консервації земель» і після затвердження Миколаївською РДА вони будуть втілені в життя.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *