ЗАКРИЛИ СПРАВУ, БО ПРАВА АПЕЛЯНТА НЕ ПОРУШЕНІ

Днями, Львівський апеляційний адміністративний суд виніс рішення про закриття справи «Про визнання незаконним та скасування рішення першої інстанції щодо скасування рішення Миколаївської міської ради № 538  від 12.05.2017 “Про скасування рішення Виконавчого комітету №39 від 30.03.2017” ТзОВ “Інвестиційна компанія “Екотех” за апеляційною скаргою представника Миколаївської громади – депутата Миколаївської районної ради Володимира Паньківа.

Повний текст ухвали апелянт ще не отримав. Тому розповім про почуте у суді. Отже, після заслухання аргументів з боку апелянта, який вимагав скасувати рішення першої інстанції, оскільки воно суперечить волі миколаївської громади, яка поставила владі вимогу розірвати угоду про співпрацю з ТзОВ «Інвестиційна компанія «Екотех», та – представників відповідача, які наполягали на тому, що депутат районної ради не може представляти інтереси жителів Миколаєва, бо, мовляв, для цього є міська рада, представники Феміди, зокрема, суддя – доповідач Олег Заверуха, а також судді – учасники колегії Оксана Гінда і Володимира Ніколін, схилилися до думки, що у зазначеній ситуації права апелянта жодним чином не порушені, відтак, – нема змісту розбиратися у ситуації. І хоча Володимир Паньків категорично не погоджується із таким рішенням, адже, як зазначив, у ситуації, коли міська рада свідомо відмовилася від своїх прямих повноважень, а це – захист інтересів міської громади, ще у суді першої інстанції, не заперечивши позовні вимоги «Екотеху», то кому як не депутату вищої ланки іти до суду, – діватися нікуди: з Фемідою не спорять…

Втім, у цій ситуації є й позитивні моменти. Під час судового засідання активісти, які також були присутні у залі суду, мали змогу ще раз пересвідчитися які цинічні і брехливі чиновники керують Миколаєвом. Чого лише вартує лист міського голови А. Щебеля, надісланий до суду, у якому йшлося про те, що громадські слухання, пригадуєте, на них понад шість сотень людей вимагали розірвання угоди про так звану співпрацю із вищевказаним підприємством, є незаконними. Тобто, можна припустити, що поставивши депутатам на голосування рішення № 538  від 12.05.2017 “Про скасування рішення Виконавчого комітету №39 від 30.03.2017” міський голова вже тоді прорахував можливість його скасування. Адже на кону було львівське сміття!

Брехнею, для доведення своєї позиції, послуговувалися і представники «Екотеху». Наприклад, слухаючи пояснення їхнього юриста, ми із подивом дізналися про те, що, виявляється, земельна ділянка, на якій підприємство веде роботи, на правах угоди із МКП ЖКУ, начебто у користуванні підприємства на законних підставах і навіть має документи! Хоча, усі ми знаємо, що документи на право користування вироблялися на полігон ТПВ, який так і не збудувало підприємство «А. Омега», а складування сміття велося за межами цієї ділянки! Але це ще не все! Виявляється, миколаївське сміттєзвалище було у «шаленому занепаді» (про те, що його довели до такого стану за якихось пару місяців, доповідачка не згадала) і «Екотех», аби навести там порядок, вклало купу грошей! (хоча у позовних документах нема жодного доказу про ці видатки).

Але найцікавіше було почути про приїзд екоінспекції, яка начебто (цитую дослівно) «констатувала, що дуже великий перелік, дуже великий об`єм робіт виконано». Відразу пригадався ще один грудневий візит екологів (1-го грудня 2017 р.) на заяву того ж таки депутата районної ради Володимира Паньківа, під час якого було констатовано геть інше – ваги не встановлені, дорога кудись пропала, освітлення відсутнє… І найголовніше «відкриття», миколаївчани, певно, навіть не здогадуються, але, судячи зі слів юристки, «на даний момент лабораторні аналізи показують, що вода є значно кращої якості ніж була» (очевидно, з того часу як інвестори почали працювати на сміттєзвалищі)

На жаль, до оскаржуваного рішення усі ці факти не мали відношення. Але після судового засідання зрозумілим було одне, – поки громада мовчатиме, її і далі дуритимуть і під виглядом «впорядкування» щедро засипатимуть львівським сміттям, яке навіть сьогодні сотнями тонн завозять на сміттєзвалище і без жодної ізоляції затрамбовують у пісок. Чим це обернеться у майбутньому усі знають, завдяки Грибовичам…

послухати “соло” юристів “Екотеху” у суді можна тут:

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *