ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ – ВРЯТУЄ ЖИТТЯ

У неділю 28 січня у Львові двоє хлопчиків віком 10 -11 років провалилися під кригу на сихівському озерці. Одного з них вдалось врятувати, інший загинув. Причиною трагедії стала легковажність дітей, адже, як розповіли місцеві жителі, крига на озері була дуже тонкою. І, напевно, лиха вдалося б уникнути, якби діти дотримувалися правил поведінки на льоду.

Зокрема, як зазначають у Миколаївському РС ГУ ДСНС України в Львівській області, насамперед слід пам`ятати, що на водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0° С). Одного пішохода витримає лід синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см. А ось для групи людей (масові переправи пішки) —  лід повинен мати товщину не менше як 15 см , при масовому катанні на ковзанах — 25 см.

Для переправи вантажного автомобіля — 35-55 см, трактора — 40-60 см.

Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком товщиною 12 сантиметрів. До речі, міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити на лід.

Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м.

Кожен рибалка повинен мати рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь довжиною 15-20 метрів з петлею на одному кінці і вантажем, вагою орієнтовно півкілограма, на другому.

Організації, які проводили роботи з виколювання льоду, повинні огородити небезпечні ділянки. Під час роботи на місці виколки льоду необхідно обов’язково організувати постійне чергування з осіб, які пройшли спеціальну підготовку. У розпорядженні чергового постійно повинні бути напоготові 2 рятувальні дошки довжиною 4 метри, жердина зі штертом і петлею, «кінець Олександрова», два рятувальних круги, рятувальні жилети, пояси. Із завершенням робіт, навіть якщо це просто перерва, ділянка виколки льоду і підходи до неї огороджуються попереджувальними знаками з відповідним текстом у кількості, яку встановлює рятувальна служба.

Ополонки побутового і промислового призначення також огороджуються і утримуються у тому ж порядку, що і ділянки виколки льоду. Всі витрати, пов’язані з огородженням ділянки виколки льоду і організацією чергування спеціально призначених осіб, здійснюються за рахунок коштів підприємства, господарства та установи, яка займається виколкою льоду.

 

Миколаївський РС ГУ

ДСНС України в Львівській області

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *