А В МИКОЛАЄВІ – КУРИ ГРОШЕЙ НЕ КЛЮЮТЬ! ТОМУ ВЛАДА – НЕ ЕКОНОМИТЬ

На початку минулої осені автопарк миколаївських комунальників поповнився новеньким сміттєвозом СБМ-302/1 із заднім завантаженням на шасі МАЗ-4381, який місто придбало за 1 млн 888 тис. 800 грн, що були виділені Львівською обласною радою (1 млн. 700 тис. грн.) за прийом львівського сміття та Миколаївською міською радою (188 тис. 800 грн.)

На фоні того факту, що на момент оголошення на електронному майданчику PROZORRO початку процедури покупки автівки у місті вирувала боротьба за те, аби виділені областю кошти влада потратила на будівництво карт на місцевому полігоні ТПВ, і про це навіть йшлося у листі Миколаївської міської ради, підписаному тодішнім секретарем В. Підлужним, до Львівської облради з проханням змінити цільове призначення цих коштів, ніхто навіть гадки не мав, що влада так цинічно обдурить активістів і зважиться на покупку. Але… маємо те, що маємо. Сміттєвоз купили і на тому можна б було поставити крапку, якби не один цікавий факт.

Річ у тому, що наприкінці минулого 2017 року новороздільські комунальники також придбали аналогічну машину, однак її вартість виявилася ( ви тільки подумайте!) майже на 400 тисяч дешевшою ніж, придбана на три місяці раніше, миколаївчанами. Як таке можливо? – мимоволі виникло запитання. Адже навіть не будучи бізнесменом, практично кожен у нашій державі розуміє, що ціни на імпортні товари прив`язані до курсу долара, а він, на час покупки машини (білоруського виробника) миколаївчанами був майже на 50 копійок нижчим, ніж на момент покупки новороздолянами…Тобто, якщо навіть припустити, що учасники торгів хотіли заробити на різниці в ціні, то ця різниця мала б бути незначною. Ну, але не майже 400 тисяч!

Аби розібратися у чому справа, – зазирнула на сайт PROZORRO, і ситуація поволі почала прояснюватися. Згідно з інформацією про учасників торгів на пропозицію миколаївчан , які виставили очікувану вартість покупки – 1млн 900 тисяч грн., відгукнулися дві фірми. Переможцем стало Товариство з обмеженою відповідальністю “бюро (центр) науково-технічних та економічних досліджень та послуг” (бнтед), яке запропонувало меншу ціну, – 1 888 800,00 грн. Цікаво, що ця ж фірма відгукнулася і на пропозицію новороздолян, які на електронному майданчику виставили очікувану вартість покупки – 1млн 500 тис. Тобто, виходить, або фірма свідомо готова була йти на збитки, або Миколаїв не дуже переймався вартістю (гроші ж є!) і добряче переплатив за свою покупку. Тим більше, що у тендері новороздолян перемогло не вищезгадане ТОВ, а фірма, яка запропонувала ще мешу ціну – 1 млн 499 тис 800 грн.

(пропозиції Миколаєву)

(пропозиції Новому Роздолу)

До речі, коли новороздільські комунальники оголошували тендер на придбання сміттєвоза, через занижену ціну ( адже хотіли купити якнайдешевше) його двічі відміняли. І лише після тривалих перемовин з постачальником спецтехніки одного із підприємств, торги вдалося вигідно завершити.

У миколаївських чиновників, очевидно, є зайві гроші?

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *