ПРАВО НА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ АКТИВІСТИ ВІДСТОЮЮТЬ В АПЕЛЯЦІЙНОМУ СУДІ

Сьогодні 23 січня у Львівському апеляційному адміністративному суді за участю судді – доповідача Олега Заверухи, а також суддів – учасників колегії Оксани Гінди  і Володимира Ніколіна відбулося перше засідання у справі про визнання незаконним та скасування рішення першої інстанції щодо скасування рішення Миколаївської міської рад№ 538  від 12.05.2017 “Про скасування рішення Виконавчого комітету №39 від 30.03.2017” ТзОВ “Інвестиційна компанія “Екотех” за апеляційною скаргою представника миколаївської громади – депутат Миколаївської районної ради Володимира Паньківа

Нагадаємо, зазначена справа розглядалася у Миколаївському районному суді ще 6 жовтня 2017 року. Суд за рекордно короткий час (як свідчить аудіо запис судового засідання, неповні 18 хвилин) задовольнив адміністративний позов Екотеху та виніс відповідну постанову чим, фактично, дав «зелене світло» так званим інвесторам на діяльність на теренах миколаївського сміттєзвалища.

Цікаво, що представник відповідача, – екс секретар ради Василь Підлужний, не мав до зазначеного позову жодних заперечень і обставини, викладені в позовній заяві позивача, він визнав повністю. Простіше кажучи, чиновник навіть гадки не мав захищати інтереси громади, яку він, представляє у міській раді, як це передбачено Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Цитую –“Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.”Відтак, Миколаївською міською радою справа була програна і подавати на апеляцію, звісно ж, ніхто й не намагався. Саме тому активісти, які виступали  проти нехтування прав місцевої громади у питаннях будівництва полігону ТПВ у Миколаєві, прийняли рішення оскаржувати вищезгадану постанову в апеляційному суді.

Власне, на сьогоднішнє засідання Володимир Паньків прийшов разом із однодумцями – Володимиром Леськівим, Михайлом Галущаком, Миколою Корецьким, Ігорем Хімчаком. Однак…усі інші учасники справи не засідання прибули. Більше того, Миколаївський міський голова А. Щебель надіслав до суду лист у якому дав згоду на слухання справи без участі представника Миколаївської міської ради. У свою чергу ТзОВ «Інвестиційна компанія «Екотех», посилаючись начебто, на те, що вони не отримали повістки в суд, а також на те, що не мали можливості вивчити матеріали справи, просила перенести слухання на інший час. І суддівська колегія, порадившись на місці, надала їм таке право.

До речі, така ухвала принесла свої плюси і для апелянтів. Річ у тому, що перша інстанція (Миколаївський районний суд) ніяк не хотіла надати представникам громадськості документи цієї справи для ознайомлення, мотивуючи відмову тим, що активісти не є жодною із сторін. В Апеляційному суді так не вважають. Тож апелянт отримав дозвіл на ознайомлення із документами, де, як зауважив, прочитав багато «цікавого»…Ну, але про це у наступних публікаціях.

На разі ж, активісти просили звернутися до Миколаївчан, яким не байдуже довкілля у якому і нам, і нашим дітям жити : «Наступне засідання призначено на 6 лютого 2017 року о 9 год 40 хв. Приєднуйтеся до нас і відстоюйте своє право на життя у екологічно чистому місті!» 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *