НОВИЙ РОЗДІЛ ПРИЄДНАВСЯ ДО ЄДИНОЇ СИСТЕМИ МІСЦЕВИХ ПЕТИЦІЙ

Першою петицією, за яку сьогодні 2-го січня розпочато збір підписів новороздолян, стала тема про «Групи продовженого дня», які, за словами стурбованих батьків, чиновники хочуть закрити начебто через дуже низьку відвідуваність.

Тим часом батьки не погоджуються із такими висновками комісії, яка вивчала ситуацію ще на початку минулого грудня. І у електронній петиції, за яку протягом 90 днів повинні підписатися 150 осіб, зазначають: «…перевірка була здійснена після 17:00 год. Не взято до уваги наявність заяв батьків про те, що діти відвідують різні гуртки, для чого відлучаються з класів, а також про те, що в темну пору доби окремі батьки клопотали, щоб їх дітей відпускали о 16:30 год. Після даних перевірок шириться інформація про можливе закриття груп продовженого дня посеред навчального року.
Закриття груп продовженого дня ставить під загрозу не лише якість навчання дітей, батьки яких працюють, але й і їх життя та здоров’я, оскільки невідомо як будуть проводити свій час малолітні діти без догляду дорослих.
Зважаючи на викладене, наполягаємо, щоб депутати заборонили закривати групи продовженого дня без рішення сесії, адже саме депутати приймали рішення про їх відкриття. Перед розглядом питання на сесії його повинна детально вивчити комісія з питань гуманітарної політики, на яку покладено контроль.»

До слова, сьогодні петицію підписали вже 15 осіб. Щодо інформації про Єдину систему місцевих петицій, то її створено в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.

Мета створення – допомогти органам місцевого самоврядування, надавши їм готове технічне рішення та пакет проектів місцевих нормативно-правових актів для забезпечення виконання норм Закону України від 02.07.2015 № 577-VIII щодо електронної петиції. Система, яка відповідає усім необхідним вимогам Закону, дозволяє забезпечити єдиний високий рівень якості обслуговування громадян з боку органів місцевого самоврядування щодо подання електронних петицій. Партнерами програми також розроблена відповідна нормативно-правова база із визначенням вимог до електронної ідентифікації громадян, збору підписів, переліку інформації, що збирається про особу тощо. Партнери програми переконані, що впровадження якісної уніфікованої системи допоможе містам заощадити кошти, які міста мають передбачити для створення такої системи власноруч, та спрямувати їх на вирішення найбільш нагальних для місцевих громад проблем.

Як бачимо, у плані прозорості роботи місцевої влади Новий Розділ далеко попереду Миколаєва і усе це завдяки активності представників громадськості.

P.S Підписати петицію можна, скориставшись посиланням   https://e-dem.in.ua/novyrozdil/Petition/View/1

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *