РОЗ`ЯСНЕННЯ ЩОДО ОПЛАТИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ У МІСЦЯХ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ

           

У Новому Роздолі є мешканці, які вирішили зігріватися в холодну пору року за допомогою індивідуальної системи опалення. Встановивши таку систему, її власники намагалися забезпечити себе якісним теплом та зекономити на цьому. Проте, відповідно до вимог діючого законодавства особи, які встановили у своїх помешканнях індивідуальні (автономні) системи опалення, мають зобов’язання проводити оплату за місця загального користування. Це звісно обурює «автономників»: «Чому я щось маю платити, коли у мене власна система опалення та і ніяких батарей на сходових клітках немає!? За що саме я маю платити?»

А платити, власне, є за що. Відмова від централізованого опалення приміщення квартир не звільняє споживачів від обов’язку оплати за фактично надані та використані послуги. Для того, щоб розібратися за що ж саме необхідно платити, звернемося до нашого законодавства, яке і розтлумачить цю ситуацію.

Отже, відповідно до п. 28 Правил надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 споживачі, які встановили в квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послугу з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Відповідно до Положення про систему технічного обслуговування, ремонту та реконструкції житлових будинків в містах і селищах України затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 31.12.1991 року № 135 термін «місця загального користування» визначено синонімом терміну «допоміжні приміщення»

Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку – це сходові клітки, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення.

Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 08.10.1992 року № 572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 року № 4 – рп/2004, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язанні брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Враховуючи викладене співвласники житлового будинку повинні брати участь у витратах на його утримання пропорційно до своєї частки у будинку. Відключення від мереж ЦО не є підставою для звільнення від такої участі. Таким чином співвласники квартир повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно займаній площі житла. У п. 2.1.4. Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення, затвердженої Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 31.10.2006 року № 4 наведено формулу загальної кількості теплової енергії на опалення МЗК

Q мзк = ∑Q мзк + Q втр.

Де ∑Q мзк – кількість теплової енергії на опалення окремого к-того приміщення МЗК, Гкал;

Q втр. – утрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі (розраховується за СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондицирование» приложение 12, 1991)

Необхідно також підкреслити, що згідно з шостим розділом «Посібника та доповнення до Норм та вказівок з нормування витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд а також на господарсько-побутові потреби в Україні», затвердженим наказом Держбуду України від 30.03.2001 № 82, втрати теплової енергії на ділянці мережі від розподілу до місця установки опалювальних приладів відносяться до втрат абонента (споживача). Отже, не дивлячись на те, чи є у під’їздах батареї, Вам необхідно платити за опалення МЗК. Адже формула розрахунку оплати за МЗК складається з двох частин. І якщо послуги з опалення МЗК не надаються (Х()мзк = 0), то залишається друга частина формули, згідно з якою нарахування за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі, є обов’язковими (наголосимо, не опалення, а саме втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі/горищі) Тобто, якщо у формулі один із доданків дорівнює нулю, то сума рівняється значенню другого доданка. У випадку, коли мешканець будинку – власник індивідуальної системи опалення, вважає, що він не отримує послуги теплопостачання, бо між ним та надавачам послуг не укладений договір, то дана думка є хибною. Адже за послуги з централізованого опалення місць загального користування мешканці будинку повинні сплачувати як згідно умов укладених договорів, так і за фактично отриману теплову енергію. Зобов’язання у споживачів виникло на підставі актів цивільного законодавства.

Автор статті/


Related Articles

3 коментарі

  1. Валерій

    Яке опалення шахт ліфтів,сміттєсховищ,горищ.Там взагалі труб та батарей немає.А підвали то постачальник нехай ізолює труби щоб небуло втрат,якщо це має зробити жек то мешканці жеку сплачують за утримання комунікацій будинку .Зат енергія отримує надприбутки :тобто з газу якого вона спалює отримує електрику а тепло яке виділяється продає нам за ринковою ціною а має продавати наполовину нижче.

  2. Олег

    Все це зрозуміло.
    А тепер поясніть таке.
    Згідно цих НПА той, хто має інд.опалення окремо платиь і за МЗК.
    Тому ж, хто має центральне опалення, плата за МЗК входить у плату за опалення квартири.
    Відповідно у “центральника” плата за МЗК відноситься до так звааних “комунальних послуг”.
    Але тут настає цікавий момент!
    Коли “центральник” оформляє субсидію, йому субсидіюється і МЗК.
    “Індивідуальнику” ж МЗК НЕ СУБСИДІЮЄТЬСЯ!!! Тобто опалення МЗК вже НЕ ВІДНОСИТЬСЯ до “комунальних послуг”?! І він повинен платити за тепло в повному обсязі! А це кілька сотень гривень! І попробуй два місяці не заплати! Тобі знімуть субсидію! Бо це – “комунальна послуга”, хоча й не “комунальна послуга”… Нонсенс?
    Де ж тут соціальна справедливість???

    • Kola

      Кілька сотень гривень????????? ОМГ, гривень 50 максимум

Напишіть відгук

Звяжіться з нами :  

Свідоцтво про державну реєстрацію

№1039/293 від 24.02.2012р.
ЗАСНОВНИК-РЕГІОНАЛЬНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД МЕЦЕНАТ

Категорії