ЕКОЛОГИ ІНСПЕКТУВАЛИ МИКОЛАЇВСЬКЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ (відео)

1-го грудня у Миколаївському КП ЖКУ приймали несподіваних гостей… Для здійснення позапланової перевірки на Миколаївському смітнику за скаргою депутата Миколаївської районної ради Володимира Паньківа прибув представник обласної екологічної інспекції – Ігор Ярема.

Власне кажучи, про подію я б і не знала. Адже міська влада, у підпорядкуванні якої є МКП ЖКУ, якось не має звички інформувати місцеву громаду про те, що її справді б цікавило, але скаржник (В. Паньків), якого, до речі, еколог про свій приїзд також повідомив за десять хвилин до початку роботи, встиг мені зателефонувати і запросити для відео фіксації роботи комісії.

Звісно, що після так званого репортажу про роботу «комісії з питань облаштування та впорядкування міського смітника», утвореної  виконавчим комітетом Миколаївської міського ради ще 30 березня, і мушу зазначити, – утвореної незаконно, оскільки, згідно із Законом про місцеве самоврядування виконком не має таких повноважень, а отже зазначена комісія є просто фейком, який використовують для імітації участі громадськості в контролі за тим, що відбувається на смітнику, опублікованого на сайті редакторки міської газетки, де пафосно розповідається про «велику роботу» , виконану в рамках угоди між МКП ЖКУ ТА «інвестором», мені дуже закортіло переконатися у правдивості написаного і я, відклавши інші справи, охоче відгукнулася на запрошення депутата.

На смітнику, судячи із поведінки начальника охорони «Екотеху», який назвався Віталієм Леськівим (пізніше з`ясувалося, що він є братом начальника МКП ЖКУ Володимира Леськіва, який також стояв поруч), нас не надто чекали. Спочатку Леськів – охоронець ніяк не хотів, аби ми разом із комісією зайшли на сміттєзвалище, бо, мовляв, ми не комісія, і він не дозволить тут розгулювати . Потім і представник екології наївно вдавав, що не розуміє чому скаржник має бути присутнім під час інспектування… А Леськів начальник взагалі робив вигляд, що він тут якби випадково. Словом, тривала суперечка закінчилася тим, що Паньків таки пішов на смітник з комісією, а я, залишившись біля «офісу», бо дорогою, ну, і заодно, «об лаштованим в`їздом на територію», про які йдеться у вищезгаданому репортажі, навіть і не пахло, а гумовців у мене не було, вимушена була вислуховувати нахабство, приниження та образи з боку охоронця, що, зрештою, завершилося викликом поліції…

Але повернемося до комісії. Оскільки через суцільне болото на сміттєзвалище потрапити не вдалося, то про те, що там відбувалося, вимушена писати зі слів Володимира Паньківа та його відео фіксації. Отже, як я вже говорила, дорога, яку «облаштували» – перетворилася у суцільне болото(що, в принципі, було і до її облаштування), освітлення– відсутнє. Освітлили дорогу, яка належить ПАФ «Дністер» і веде до смітника. «Камери бачив. Встановлені. – розповідає депутат, – Але онлайн офісу не побачив.» Дезинфікаційний бар’єр, як згодом повідомив В. Леськів, – закопали (його, згідно проекту збудувало ТзОВ «А.Омега»). Цей бар’єр потрібен для того, щоб авто, яке виїжджає з смітника не розносило всякої зарази по місту, а проїхалось по цьому бар’єру (вода з вапном). Вага ( для зважування машин) – відсутня і , видається, її й не думали облаштовувати. А навіщо? Якщо поряд є ПАФ «Дністер» «Ми заключили з цим підприємством угоду про спільне зважування» – повідомив директор МКП ЖКУ.
Після сміттєзвалища ми дружно вирушили в МКП «ЖКУ» і вже в кабінеті директора Володя знову задав екоінспекторові запитання , намагаючись з`сувати що має Миколаїв – сміттєзвалище чи полігон? Ви не повірите, але, виявляється, ні те ні інше. Адже МКП «ЖКу» не надало жодних документів, які б засвідчували інформацію про об’єкт, де захоронюється та утилізовується сміття. «На разі маємо тільки земельну ділянку та проект на будівництво полігонгу. Більше нічого….» – констатує депутат. Крім того, як було зрозуміло із розмови еколога та керівника МКП ЖКУ В. Леськіва, актів виконаних робіт на об`єкті у підприємства відсутні, а на смітнику просто проводиться ущільнення сміття. Проект впорядкування чи рекультивації сміття, який мав би бути розроблений та погоджений відповідними службами, – теж відсутній.
Паспорти відходів та журнали завезенного сміття за видами відходів – відсутні. З усього побаченого, почутого і зафіксованого висновок напрошується простий – припис екоінспекції, яким так лякали сміттєві комісії ще з весни, – не виконано, відтак , сміття просто завозять і закопують. Але чи побачила це екоінспекція – дізнаємося згодом.

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *