ІРИНА ЛУЦЕНКО ПОСПІЛКУВАЛАСЯ З СІЛЬСЬКИМИ МЕДИКАМИ У ГІРСЬКОМУ

Сьогодні, 2 листопада, в амбулаторію загальної практики сімейної медицини села Гірське навідалися несподівані гості – учасники наради, що відбулася у Львівській ОДА за участю представниці Президента у парламенті Ірини Луценко, а також голови Львівської ОДА Олега Синютки, заступника міністра регіонального розвитку Лева Перцхаладзе, заступника міністра соцполітики Наталії Федорович, представників апарату Президента та медиків Львівщини, під час якої було представлено законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Як повідомила головний лікар Миколаївської КЦРЛ пані Ірина Хрущ, з сільськими медиками київські гості говорили про покращення сільської медицини, про створення і розвиток нових сучасних амбулаторій та престижність праці сільського медика. Не оминули й тему соціального захисту працівників сільської медицини, створення комфортних умов їх праці, зокрема, забезпечення новим обладнанням, забезпечення ліками, що, у свою чергу, позитивно відіб`ється і на здоров`ї їхніх пацієнтів. Пані Ірина також зауважила, що сільські медики були задоволені спілкуванням і щиро одякували гостям за вияв уваги.

Власне, під час наради у Львові, Ірина Луценко, представляючи законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»,  зазначила, що серед іншого, метою проекту закону є максимальне наближення медичного обслуговування до кожного пацієнта у сільській місцевості, забезпечення належної оснащеності сучасним медичним обладнанням закладів охорони здоров’я, визначення додаткових стимулів для залучення медичних працівників до роботи в сільській місцевості.

«…Львівщина, це область, де найбільше сільського населення, тому ми й приїхали, щоб розповісти і  запитати, як ви сприймаєте цей законопроект, які у вас є практичні запитання» – наголосила Ірина Луценко.

Вона також зауважила, що саме на Львівщині, – найкращий досвід і найкращі практики з обслуговування сільського населення і саме тут можна почерпнути найбільше здорових ідей.

Також під час зустрічі учасники дискутували про переваги створення телеметричних мереж, які нададуть можливість використовувати такі інструменти як телемедична консультація , консиліум, телеметрія, домашнє телеконсультування.

За даними спеціалістів, такі технології дозволять застосовувати електронну діагностику та лікування з використанням дистанційного зв’язку.

Відтак, реалізація положень проекту Закону сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *