ЗА ОБІГРІВ МІСЦЬ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ ТАКОЖ ПЕРЕДБАЧЕНА ПЛАТА

Останні платіжки за тепло викликали у новороздолян чимало запитань. Зокрема, телефонуючи до редакції, люди скаржилися, що не розуміють, за якими критеріями тепловики здійснюють нарахування за спожите тепло. Аби внести ясність у ситуацію, ми звернулися до керівника ТзОВ «Енергія Новий – Розділ» пана Ігора Артимка за поясненнями і ось що почули.

-Відповідно до 28 пункту «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» визначено, що споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, повинні оплачувати послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Зокрема, Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України No359 від 31 жовтня 2006 року затверджено Методику розрахунку кількості тепла, спожитого на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення. Вказана методика встановлює порядок визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування ( далі – МЗК ) у багатоквартирних житлових будинках для встановлення плати за неї споживачами. Відповідно до Положення про систему технічного обслуговування, ремонту та реконструкції житлових будинків в містах і селищах України, затвердженого Наказом держжитлокомунгоспу України від 31.12.1991 року No 135 термін «місця загального користування» визначено синонімом терміну «допоміжні приміщення».

Відтак, допоміжні приміщення багатоквартирного будинку – це сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, смітгєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення.

Відповідно до «Правил користування приміщеннями житлових будинків і Гуртожитків», затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 08.10.1992 року No 572, ст.382 Цивільного кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення і гарячого водопостачання також належать до інженерного обладнання житлового будинку і є його невід’ємною частиною.

Таким чином, співвласники зобов’язанні брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Відключення від мереж ЦО не є підставою для звільнення від такої участі. Враховуючи викладене, – співвласники житлового будинку повинні брати участь у витратах на його утримання пропорційно своїй частці у будинку.

У п. 2.1.4. Методики розрахунку кількості тепла, спожитого на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення, затвердженої Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 31.10.2006 року No4 наведено формулу загальної кількості теплової енергії на опалення МЗК

Q мзк = zQ мзк + Q втр.

де: zQ мзк – кількість теплової енергії на опалення окремого к-того приміщення МЗК, Гкал;

Q втр. – утрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі, (розраховується за СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондицирование» приложение 12,1991).

Отже, не дивлячись на те, чи є у під`їздах батареї, споживач повинен платити за опалення МЗК. Адже формула розрахунку оплати за МЗК складається з двох частин. І якщо послуги з опалення МЗК не надаються (Qмзк = 0), то залишається друга частина формули, згідно якої нарахування за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі, або на горищі є обов’язковими (наголосимо, – не опалення, а саме втрати теплової енергії, розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі/горищі)

Тобто, якщо у формулі один із доданків дорівнює нулю, то сума рівняється значенню другого доданка. У випадку, коли мешканець будинку – власник індивідуальної системи опалення, вважає, що він не отримує послуги теплопостачання, бо між ним та надавачем послуг не укладений договір, то ця думка є хибною. Адже за послуги з централізованого опалення місць загального користування мешканці будинку повинні сплачувати як згідно умов укладених договорів, так і за фактично отриману теплову енергію. Зобов’язання у споживачів виникло на підставі актів цивільного законодавства.

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *