«РОЗУМНІ» ЛІЧИЛЬНИКИ БУДУТЬ І В МИКОЛАЇВСЬКОМУ РАЙОНІ

У селах Надітичі, Рудники, Пісочна та Черниця ще до кінця цього року планують встановити «розумні» електролічильники, які самі передають показники спожитої енергії до обленерго. Про це під час прес-конференції серед іншого повідомив директор з маркетингу ПрАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

Він також зауважив, що загалом на Львівщині заплановано встановити 10,5 тисяч лічильників з яких майже три тисячі вже встановлено, але ще не підключено до загальної системи. За словами Скрипника, «розумний» лічильник обладнаний програмою, яка дозволяє знімати показники. Відтак контролери приходитимуть до споживачів раз на півроку, щоби провести перевірку діяльності приладу. Також  вони надаватимуть інформацію для енергетиків: чи не зникала електроенергія в помешканні або чи кварталі, чи не було перенавантажень  іт.д.

Тим часом начальник служби приладів обліку ПрАТ «Львівобленерго» Роман Шпак пояснив, що НКРЕ визначила чотири критерії, де, передусім, повинні бути встановлені «розумні» лічильники. Це енерговузли, де є найбільші втрати електроенергії; куди найважче потрапити контролерам; де найбільше витрачають енергії та енерговузли з низькою якістю напруги.(очевидно вказані вище населені пункти Миколаївського району потрапляють під останній критерій).

Він також розповів, що лічильник обладнаний модемом і контактором, за допомогою якого можна відімкнути електроенергію при «стрибкові» напруги.

«Це дуже складний пристрій. Дані передають по силових мережах. До вашої квартири підходять наші мережі, по яких вам подають напругу. І цими самими мережами лічильник буде передавати інформацію до нас. Ніяких додаткових мереж не будуть прокладати», –  зазначив Роман Шпак .

Вартість такого однофазного лічильника становить 1540 грн, а трифазного – 3600 грн. Оплачуватиме встановлення «Львівобленерго» — для цього в інвестиційній програмі підприємства передбачено 26,3 млн грн

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *