НЕПОВАГА ДО СУДУ ЧИ ЦІЛЕСПРЯМОВАНІ ДІЇ ?

Вже тричі керуючий справами виконкому Миколаївської міської ради Юрій Шпак не приходить до Миколаївського районного суду на судове засідання на якому має розглядатися справа про вчинення ним правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Раніше слухання було призначено на 11 жовтня, згодом на 20. Останнє – мало відбутися вчора 27 жовтня, але, навідавшись у призначений час до Миколаївського палацу правосуддя, я вкотре змарнувала час. Ну, але це таке… Мене ж там ніхто не чекав. А от щодо працівників суду, які й без А. Шпака, мають щільний графік роботи, представника прокуратури та ще свідка у справі така поведінка відповідача виглядає щонайменше, як неповага.

Якщо ж аналізувати ситуацію з позиції законодавства, то нехтування А. Шпаком викликів до суду можна ще трактувати і як намагання уникнути покарання. Адже термін давності для розгляду адмінпротоколів усього три місяці. Відтак, якщо правопорушник не буде притягнутий до відповідальності, скоріш за все він так і залишиться непокараним. Що це означає?

Річ у тому, що на керуючого справами виконкому було складено аж два протоколи і тепер, згідно Закону, в разі якщо суд визнає його винним, йому окрім штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди, світить ще й позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік, що рівноцінно його звільненню.

Зрозуміло, що маючи за приклад рішення суду першої інстанції стосовно майже ідентичної справи щодо міського голови Миколаєва А. Щебеля, який нещодавно був визнаний винним і оштрафований (щоправда, він заявив, що подає апеляцію), А. Шпак може бути навіть дуже зацікавленим у затягуванні процесу.

Та, будемо сподіватися, що наші припущення виявляться помилковими. Адже й справді, не може викладач, а пан Шпак є викладачем ПВНЗ “Львівський університет бізнесу та права”, подавати такий негарний приклад своїм студентам.

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *