ГРОШІ НА ПОВІТРЯ, або ЯК МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА «ДБАЄ» ПРО ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ

Як повідомляють миколаївські активісти в мережі фейсбук, 3 жовтня, сертифікована лабораторія «Євроекоскоп», фінансована Миколаївською міською радою, зробила заміри проб повітря на межі дозволеної санітарної зони (300м )від нового асфальтного заводу фірми «Алов» зі сторони Миколаєва. У цьому ж повідомленні зазначається, що результати замірів будуть відомі через тиждень.

Щоб мати більш достовірну інформацію, – редакція звернулася до керівника асфальтного заводу Богдана Фрасоляка, однак, щойно він почув про що мова, то був дуже здивований. По перше, – подібні заміри, за кошт очолюваного ним підприємства, як і було обіцяно на громадських слуханнях, були зроблені Львівською державною санітарною лабораторією ще у липні. «За результатом замірів, – розповідає пан Богдан, – гранично допустимі концентрації викидів в атмосферу не перевищують норми». А по друге, – про те, що заміри робитимуться ще раз їх ніхто не повідомляв. «Це, знаєте, якось навіть не коректно з боку міської ради, не запросити нас на цю процедуру», – не переставав дивуватися керівник підприємства. А потім, підсумувавши розмову, зазначив: «Знаєте, ділові стосунки з Миколаївською міською радою у нас чомусь не склалися з самого початку, хоча, окрім наповнення міської казни ми готові були допомагати місту, наприклад, з ремонтом доріг…Та міська рада, очевидно, не була у цьому зацікавлена. Тому, напевно, буде правильним, якщо новостворене підприємство, буде зареєстроване у Розвадові за фактичним місцем його розташування.»

Скориставшись нагодою ми також поцікавилися у пана Богдана його думкою щодо розміщення житлового кварталу в урочищі «Ксєнже», – яке майже впритул межує із кар`єрами ПАТ «Миколаїв – Львівський КБК» та «Розвадівбудматеріали». І ось що почули..

«Відверто кажучи, я просто шокований. Бо і наше підприємство, і , наскільки мені відомо, наші сусіди, – маємо наміри вести роботи у цих кар`єрах. І особисто я б не хотів жити з таким сусідством…Ну, але, якщо миколаївські чиновники вважають, що учасники АТО заслуговують на такі умови проживання…» – розвів руками пан Богдан і цим дав зрозуміти, що на таке у нього навіть нема слів.

Та повернемося до теми замірів. Тепер, після розмови з підприємцем, читаючи інформацію про роботу експертів особисто мене обурило те, що вже маючи на руках результати досліджень, які профінансувала фірма «Алов» (див за посиланням), http://mykolaivmr.lviv.ua/rezultati-laboratornih-doslidzhen-atmosfernogo-povitrya-vid-dzherel-vikidiv-prat-mikolayiv-lvivskiy-kombinat-budivelnih-konstruktsiy/ міська рада знову викинула гроші на експертизу, хоча в цьому не було жодної потреби. Адже асфальтний – досі не працює… У той же час, – чиновники чомусь не поспішають замовити експертизу питної води у криницях миколаївчан, хоча такі вимоги  неодноразово звучали і від депутатів, і від громадськості під час громадських слухань. Ось і виникає запитання – кому потрібна ця показуха? Чи, може, цю подію міський голова нам підсунув, аби відвернути увагу від того, що робиться на міському сміттєзвалищі?

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *