Громадські слухання:ЦИНІЗМ ВЛАДИ ТА…БЕЗПОРАДНІСТЬ ГРОМАДИ

На жаль, саме такі висновки зробила для себе після громадських слухань, які відбулися минулої неділі у Миколаєві і ось чому…

Скликаючи народ на чергове зібрання, миколаївські активісти мали на меті донести людям інформацію про те, чим вони займалися з часу минулого подібного народного зібрання, яке, нагадаю, відбулося чотири місяці тому у червні через підписання міським головою А. Щебелем меморандуму про завезення на міське сміттєзвалище львівського сміття, та заключення так званої угоди про співпрацю з «інвестором», який «впорядковуватиме» сміттєзвалище, а паралельно знову ж таки, завозитиме Львівське сміття. А також – порадитися, як діяти далі. Адже, міська рада так і не відреагувала на прийняті тоді рішення. Більше того, – була навіть заява про те, що ті громадські слухання нелегітимні (цікаво, а чого ж тоді міський голова прийшов на них?).

Та, на жаль, бажаючих почути звіт, який, забігаючи наперед, мушу визнати, містив багато цікавої інформації, зокрема, і щодо «законності» дій Миколаївської міської ради в питаннях «впорядкування» сміттєзвалища, – виявилося не багато… Між собою таку низьку активність миколаївчан, присутні у залі, пояснювали насамперед тим, що люди, ні, не збайдужіли, бо ж не можуть люди бути байдужими до проблем довкілля у якому їм жити, а попросту – відчувають себе безпорадними перед цинізмом представників влади. Та і не тільки влади. Наприклад у виступі голови тимчасової «сміттєвої» комісії при районній раді Володимира Паньківа прозвучала інформація про те, що на виявлені факти беззаконня у діях міської ради були написані заяви у поліцію. Однак поліція чомусь затягує розслідування, а на будь-які зауваження, – рекомендує звертатися у суд. «Але це нонсенс, – каже В. Паньків. Міська рада є представником громади, то виходить, – що ми самі до себе позиватимемось. Власне, для таких ситуацій маємо прокуратуру…»

Ну, але прокуратура, як зрештою і міська рада(може це не випадково?), запрошення на громадські слухання проігнорували. Хоча запрошення їм були вручені через обласне керівництво. Крім цього, – інформація про подію була розповсюджена у районному часописі та у соціальних мережах. Щодо міського голови, – то аби він знову не розповідав через ЗМІ, що, начебто, зібрання не легітимне, місцеві активісти за кілька днів до громадських слухань подали йому «Ініціативу мешканців міста Миколаєва…» зі 150 – тьма підписами миколаївчан, зареєструвавши належним чином. Та ба! «Їх величність» Андрій Щебель плювати хотіли на волю громади! Ані розпорядження не видав, ані сам не прийшов.

Та це не біда. Як зазначив згодом, головуючий на слуханнях, Микола Адамчук, на такий випадок у ЗУ «Про місцеве самоврядування» передбачена стаття, яка дозволяє розпустити раду, що ігнорує чи не виконує українське Законодавство. Тож слухання – відбулися. І це можуть засвідчити представники Миколаївської РДА, поліції, обласного управління екології та природних ресурсів, районного Управління Держпродспоживслужби, які, на відміну від міської влади, виявили повагу до тих, хто платить їм зарплату, і прийшли до людей.

Після обрання головуючого, секретаря та лічильної комісі, – учасники слухань визначилися із регламентом та порядком денним. Потім був звіт голови тимчасової сміттєвої комісії при районній раді Володимира Паньківа (див відео за посиланням https://www.facebook.com/m.halushchak/videos/1456429017772490/  і  https://www.facebook.com/m.halushchak/videos/1456452377770154/ ) та запитання. Цікаво, що запитань, які б стосувалися доповіді, у людей не було. Тобто, усе, що повідомив доповідач, було зрозумілим. Натомість, присутні у залі з обуренням запитували спочатку у представника правоохоронних органів, а згодом і в інших виступаючих, – чому ніхто не може зупинити свавілля міської влади? Адже сміття, яке сотнями тонн завезли на необлаштоване сміттєзвалище, на сьогодні банально закопують у пісок, що вже є злочином, але жодна із компетентних служб на це не реагує. «Невже, щоб хоч хтось почав реагувати, народ треба довести до точки кипіння?» – неодноразово звучало у залі. Ясно, що запитання так і залишилося риторичним. А виступ керівника Управління Держпродспоживслужби в Миколаївському районі Костянтина Левчука про санітарні вимоги під час облаштування полігону ТПВ (які, зрозуміло, на миколаївському сміттєзвалищі навіть близько не дотримані (див відео https://www.facebook.com/100013075145769/videos/353929641719538/?id=100013075145769 ) ще більше загнав у депресію.

Після обговорення учасники громадських слухань прийняли відразу кілька рішень (будуть оприлюднені окремо) з вимогами виконати волю громади.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *