ЧОМУ МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ХОЧЕ РОЗШИРИТИ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ?

З минулого тижня секретар Миколаївської міської ради Василь Підлужний дуже заклопотаний. Адже міський голова Андрій Щебель ось – ось повернеться з тривалої відпустки, а у нього не закрита 30 – а сесія (нагадаю, цю сесію ще у серпні так і не вдалося закрити через брак кворуму) відтак на друге пленарне засідання, яке має відбутися 8 вересня, треба зібрати кворум.

Втім, якщо говорити точніше, то на тому засіданні було достатньо депутатів, аби сесію закрити. Але щойно справа дійшла до розгляду проекту рішення «Про погодження дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення міського сміттєзвалища, народні обранці один за одним «терміново» кудись бігли. І дарма Василь Підлужний того дня намагався пояснити депутатам, що рішення треба прийняти негайно, аби, мовляв,  встигнути освоїти кошти, виділені із спецфонду на впорядкування сміттєзвалища на земельній ділянці, яка за межами повноважень міської ради…  Депутати його не слухали.  Відтак, «стратегічно важливе», для міської ради, питання так і зависло у повітрі. Спитаєте – чому стратегічно важливе саме для міської ради?

А ось давайте поміркуємо. Весь час міська влада намагалася передати усі повноваження із впорядкування сміттєзвалища так званому інвестору – фірмі «Екотех». Коли громадськість сказала «ні» такій співпраці, «Екотех» вже виконав на сміттєзвалищі ряд робіт, на які, за словами юриста цієї структури, було потрачено півмільйона гривень. Відтак, МКП ЖКУ, посилаючись на Рішення Конституційного суду, з якого випливає що – якщо учасники договірних відносин вже виконали роботи і понесли фінансові витрати, розірвання договору неможливе, – відмовилося розривати угоду з «Екотехом», бо, мовляв, доведеться повертати кошти за виконані роботи, а в них й так фінанси співають романси.  І тут починається найцікавіше…

Річ у тому, що МКП ЖКУ на неодноразові вимоги окремих депутатів не змогло представити  жодного документа про виконані «Екотехом» роботи. Та, навіть якби й хотіло, – то, я впевнена, це було б неможливо. По – перше, усі роботи із, так би мовити, впорядкування сміттєзвалища, виконувалися без проектної документації, а по друге – і це найголовніше, – «інвестор» працював на території, яка не належить місту… Тож розірвати договір без гучного скандалу і справді не вдасться, бо інвестор вимагатиме повернення грошей, а міська влада зможе їх повернути хіба що з власних кишень, бо по іншому – не уникнути фінансових порушень. Тому єдиний вихід – приєднати територію, на якій  працював «Екотех» до існуючого сміттєзвалища і вже тоді відшкодовувати фірмі збитки з міського бюджету. Ось і виходить, що на сьогодні рішення депутатів «Про погодження дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення міського сміттєзвалища» є надзвичайно стратегічним для міської ради. Причому  як Ви, шановні читачі, вже зрозуміли, від того, як проголосують депутати  залежить не стільки вирішення проблеми миколаївського сміттєзвалища, скільки подальший спокій міських чиновників.

Власне, це частково пояснює і саботаж з боку міської ради усіх  пропозицій від сміттєвих комісій, які були створені як при міській так і при районні радах задля напрацювання  плану дій щодо вирішення проблеми миколаївського сміттєзвалища і які, як на мене,  із завданням справились доволі успішно. Зокрема, врахувавши думку громади, яка на громадських слуханнях поставила міській раді чітку вимогу розірвати договір співпраці щодо впорядкування сміттєзвалища із сумнівними фірмами та, врахувавши той факт, що МКП ЖКУ, яке на сьогодні має господарювати на сміттєзвалищі і нести відповідальність за усе, що там відбувається, не справляється із покладеними на нього функціями комісії запропонували місту створити цілком нове комунальне підприємство, яке займатиметься сміттєвими справами і контролюватиме будівництво полігону ТПВ,  а головне, – зароблятиме для міста, а згодом і для ОТГ гроші. Про фінансове забезпечення реалізації  проекту  члени комісії, спільно з громадськими активістами також подбали. Більше того, було досягнуто домовленості з Миколаївською районною радою про спільне створення такого підприємства, а з Львівською ОДА –  про зменшення об`ємів завезення сміття за протоколом позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій…

Але… Міська рада, на чолі з головою А. Щебелем, не те що не оцінила зусиль депутатів та активістів, вона навіть не розглянула зазначених пропозицій, банально ігноруючи звернення,листи, протоколи, висновки, напрацьовані комісіями. При цьому увесь цей час очевидно не без участі міської ради на сміттєзвалище буквально засипалося сміттям у величезних об`ємах, а миколаївчанам  розповідалося про те, що це, начебто, комісії винні у тому, що на сміттєзвалищі нічого не робиться і це призвело до накопичення критичної кількості сміття. До речі, як розповідають голови комісій, днями з боку міської ради була навіть спроба вплутати їх в авантюру із завезенням сміття.

Розповідає голова комісії при Миколаївській міській раді Володимир Леськів:«Зателефонував секретар ради Василь Підлужний і сказав, щодо Львова приїжджає Президент, тому область просить прийняти одну машину сміття. «Як ви дивитеся на таке?» Скажу відверто, особисто моя думка – виручити треба. Але я не вирішую одноосібно. Тому обдзвонивши членів комісії, які у більшості були проти, повідомив про це Підлужному – розповідає Володимир Леськів. Далі продовжує – Якщо чесно, то ці дзвінки мене дуже здивували. Адже за весь час до нас жодного разу не телефонували з такими питаннями… Потім з`ясувалося, що на сьогодні сміттєзвалище вже настільки загачене сміттям ( на фото), що там не те, що чужого сміття нема де приймати, там і своє вже не помістиш. Ось, і виникла думка, що напевно вирішили хлопці з міської ради зафіксувати кілька таких розмов аби потім продемонструвати громадськості «докази», що до нинішньої ситуації на сміттєзвалищі вони, начебто, не причетні. Та ми відмовили»

                   

Втім, як бачимо, сміття нікуди не ділося і диверсію із завезенням сміття можна сміливо приписувати міській владі. А якщо на другому пленарному засіданні депутати проголосують за розширення міського сміттєзвалища, то  вони також стануть співучасниками афери…Та сподіватимемось, що вони пам`ятають про відповідальність. Адже тепер, згідно із чинним законодавством, кожне питання голосується поіменно.

 

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *