ПРОТОКОЛ ПРО КОРУПЦІЙНЕ ПОРУШЕННЯ МИКОЛАЇВСЬКОГО МЕРА СУД СКЕРУВАВ НА ДОПРАЦЮВАННЯ (відео)

Сьогодні у Миколаївському районному суді відбулося перше засідання у справі про корупційне правопорушення мера Миколаєва – Андрія Щебеля під час якого суд виніс ухвалу про скерування у поліцію протоколу «Про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення», який 5 вересня був вручений міському голові Миколаєва Андрію Щебелю, для належного оформлення.

Вже з самого початку засідання обвинувачуваний А. Щебель, який прийшов до суду з «групою підтримки», що складалася з кількох працівників міської ради та комунальних підрозділів (цікаво, що це було у робочий час), а також  так званих активістів – Івана Максимовича, Миколи Гнатіва, Михайла Блистіва, Олега Держила, заявив суду, що своєї вини не визнає, оскільки права власності на автомобіль, відомості про придбання якого  він «забув» внести у декларацію, ще не набув. Мовляв,  вартість машини було оплачено лише наполовину, а повноправним її власником він зможе стати лише після того, як сплатить решту грошей про що, власне, й уклав угоду з продавцем – своїм підлеглим Юрієм Шпаком (керуючий справами виконкому Миколаївської міської ради).

Тим часом представник прокуратури, вислухавши пояснення А. Щебеля,  звернув увагу на те, що чиновник хоч і не вважає себе винним, проте вніс до декларації дані про суттєву зміну свого майнового статусу, вказавши дату набуття власності та вартість транспортного засобу, та перереєстрував автомобіль на себе і,  що найцікавіше, –  усе  це сталося вже після того, як він підписав протокол про адмінпорушення. Власне, логічним було й запитання, – якщо не винен, то навіщо поспішав усе виправити? Відповідь шокувала, – йому так сказали зробити у поліції. А оскільки  чи то на нього, чи то на його тещу ( при чому тут вона?) чинився психологічний тиск  він, щоб уникнути скандалу в сім`ї, зробив усе, що йому сказали… Словом, напевно перехвилювався Андрій Іванович, що почав городити таку дурню і якби не його захисниця, усе скінчилося б ще й постановою  про тиск на тещу мера.

А взагалі, захисниця А. Щебеля  молодець. Вона швидко зорієнтувалася, що треба міняти тактику і на черговий аргумент прокурора заявила, що протокол про адмінпорушення був складений з порушенням інструкції та не оформлений належним чином. І це стало причиною для винесення ухвали про скерування  протоколу «Про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення», який 5 вересня був вручений міському голові Миколаєва Андрію Щебелю,  в поліцію для належного оформлення без права оскарження.

Отже, наразі, чекаємо продовження цієї історії…


Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *