НАГОРОДИ ЗНАЙШЛИ…НАЩАДКІВ

Сьогодні, 24 вересня, у Миколаєві, в рамках відзначення 75 роковин створення УПА, відбулися урочистості із вшанування пам`яті учасників ОУН-УПА 40-50-тих років минулого століття під час яких, через кілька десятиліть дітям, онукам та племінникам загиблих Героїв вперше в Україні було вручено золоті, срібні та бронзові Хрести Бойової Заслуги.  

Розпочалися урочисті заходи молитвою та хвилиною мовчання  у пам`ять про загиблих патріотів після чого пластуни Миколаївської станиці поклали квіти до пам’ятника провідникові УПА Степану Бандері.

Далі з вітальним словом виступив  голова Львівської ОДА Олег Синютка, який зазначив, що «…Молоді хлопці та дівчата, які поклали свої життя задля становлення незалежної  України, гідні того, щоб ми про них пам’ятали і пишалися ними»,  

А потім були найхвилюючіші хвилини, – загалом, тринадцять нащадків героїв, яких пошуковцям вдалося віднайти, отримали Хрести Бойової заслуги, розроблені  Нілом Хасевичем, – українським художником, графіком, активним громадським і політичним діячем, членом ОУН і УГВР. Лицарем Срібного Хреста Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах», які було виготовлено за кордоном. Ще три бойових Хрести були передані у Миколаївський міський краєзнавчий музей

До речі, як розповіли у Миколаївській РДА, у планах організаторів продовження  пошуків родичів інших Героїв, а також видання двотомника із біографічними даними нагороджених Лицарів.

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *