ДЕПУТАТИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ПІДТРИМАЛИ РІШЕННЯ ПРО СТВОРЕННЯ КП «МИКОЛАЇВСЬКИЙ ПОЛІГОН ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ» (відео)

19 вересня відбулася чергова  23 сесія Миколаївської районної ради під час якої, серед інших, було прийнято рішення «Про створення комунального підприємства «Миколаївський полігон твердих побутових відходів».  Нагадаю, – це була одна з рекомендацій міського голови Миколаєва А. Щебеля тимчасовій комісії, яку було створено на сесії міської ради після громадських слухань.

Варто зазначити, що перед прийняттям рішення було обговорення (див відео) в якому взяли участь голова «сміттєвої» комісії при Миколаївській районні раді Володимир Паньків та голова аналогічної комісії при Миколаївській міській раді Володимир Леськів, який, до речі, як з`ясувалося, був єдиним представником Миколаївської міської ради на цьому зібранні. І це при тому, що, як зазначив голова райради Тарас Зубрицький, міську раду запрошували на сесію. Адже, як не крути, а на сьогодні, проблеми сміттєзвалища – у її компетенції. Та, очевидно, міські чиновники так захопилися розповідями про те, що комісії нічого не зробили, що «всьопропало» і тепер єдиним «месією», який врятує Миколаїв від сміттєвого колапсу, може стати лише «інвестор», який «має досвід», що чути і бачити очевидні речі вони просто не хочуть!

Тим не менше, – як би цього не хотілося А. Щебелеві та його «групі підтримки», як би вони не старалися обвішати активістів різними образливими ярликами – можна сказати, що з основним етапом вирішення проблеми будівництва полігону ТПВ вони справилися і  на сьогодні вони вже мають – рішення «Про створення комунального підприємства «Миколаївський полігон твердих побутових відходів», яке буде зареєстроване найближчим часом, мають підтримку голови ОДА Олега Синютки, мають кошти для облашування на сміттєзвалищі освітлення, відеоспостереження, огорожі… Словом, – «собаки гавкають, а караван іде!»

А що робить міська рада? А міська рада, тим часом, вперто просуває ідею щодо впорядкування існуючого сміттєзвалища так званим інвестором ТзВО «Екотех». Щоправда чиновники, знову ж таки, вперто мовчать про той факт, що територія, яку інвестор повинен впорядковувати, не належить місту. Тому ані місто, ані інвестор не можуть фінансувати ці роботи.  Ну, але хіба ж для нашого мера це проблема ?! Були б гроші, а територію можна й приєднати! Саме тому питання про розширення сміттєзвалища вже кілька разів виноситься на розгляд сесій, однак…до прийняття рішення досі не дійшло.

Та це ще не все… Коли перший раз депутати перед голосуванням питання сміттєзвалища почали просто виходити з сесії, на офіційному сайті Миколаївської міської ради появилася чергова «Заява…» у якій  мер в черговий раз вже традиційно обгадив тих, хто на громадських засадах працював і далі працює над вирішенням сміттєвих, а особливо екологічних проблем Миколаєва, і заявив, що це вони винні у тому, що даремно втрачено літній час «який можна було б використати на вирішення сміттєвого питання». Та основний акцент було зроблено на тому, що «призупинення співпраці з «Екотехом», у підсумку, вилилось у неймовірно негативні наслідки для міста: зростання обсягів ТПВ на стихійному смітнику, безконтрольний завіз сміття з поза меж міста та погіршення стану довкілля на смітнику.» (наче то не міська рада господар на своєму об`єкті) і тому «щоб уникнути екологічного лиха, закриття місцевого смітника Держекоінспекцією 29 вересня, беручи до уваги обмежений час для упорядкування стихійного смітника та початку будівництво першої карти полігону ТПВ міське КП «ЖКУ» відновлює спільну співпрацю з інвестиційною компанією «Екотех»….

Аби показати ситуацію в найгіршому ракурсі, на останній сесії міської ради А, Щебель ще раз нагадав депутатам про Держекоінспекцію, яка 29 вересня може закрити сміттєзвалище, але, знову ж таки, в черговий раз забув нагадати, що сміттєзвалище, яке можуть закрити – не є на території міської ради. Але це не дивно, адже ці нюанси є частиною великого плану, як завадити активістам  в організації  початку процесу будівництва полігону ТПВ. До речі, у міській раді навіть подбали про те, аби гроші у сумі 1700 тис грн, виділені Миколаєву з природоохоронного фонду  на придбання сміттєвоза, не вдалося перекинути на будівництво полігону ТПВ. Ви лише уявіть, – відразу після того, як активістам вдалося домовитися у Львові про зміну призначення цих грошей, міська рада на cайті «Прозоро» оголосила про початок тендеру на купівлю сміттєвоза (див фото). аби освоїти ці кошти.  На сьогодні тендер вже закритий, визначено переможця… (див фото)

І тут з`ясовується, що грошей на купівлю сміттєвоза у міста очевидно – нема. Адже 13 вересня на засіданні постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради було розглянуто «Звернення секретаря Миколаївської міської ради п. В. Підлужного від 06.07.2017 № 02-12/1398 (вх № 02-3957 від 24.07.2017) щодо внесення змін до переліку природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році в частині зміни назви заходу з “Придбання спецавтомобіля для збирання та вивезення твердих побутових відходів для м. Миколаєва” на “Будівництво полігону твердих побутових відходів за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, урочище “Гроби” (будівництво карти 1)”.  Інформація щодо результатів спільного засідання тимчасових депутатських комісій Миколаївської міської та районної рад (вх № 02-3962 від 24.07.2017) стосовно виділення коштів з обласного фонду ОНПС у 2017 році на “Будівництво полігону твердих побутових відходів за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, урочище “Гроби” (будівництво карти 1)”. – зазначено на офіційному сайті львівської обласної ради. Тобто, це означає, що міська рада обдурила переможця? Адже ймовірно  ( точної інформаціх на жаль нема) гроші, виділені на сміттєвоз, таки отримали інше цільове призначення  і, якщо врахувати  ще інші досягнення сміттєвих комісій, виглядає на те, що Миколаївська міська рада буде вимушена змиритися з тим фактом, що полігон ТПВ, скоріш за все, буде збудований, як би чиновники не старалися перешкоджати цьому процесу.

 

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *