МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ЗАЯВИЛА ПРО ВІДНОВЛЕННЯ СПІВПРАЦІ З ІНВЕСТОРОМ (відео)

Про це йдеться у “Заяві Миколаївської міської ради щодо діяльності міського сміттєзвалища”, яка появилася на офіційному сайті сьогодні 15 серпня.

Зокрема, у заключній частині цієї заяви зазначено,  що (цитата) “Станом на сьогодні через дії Комітету даремно та впусту витрачено літній час, який можна було б використати на вирішення сміттєвого питання. Крім того, призупинення співпраці з «Екотехом», у підсумку, вилилось у неймовірно негативні наслідки для міста: зростання обсягів ТПВ на стихійному смітнику, безконтрольний завіз сміття з поза меж міста та погіршення стану довкілля на смітнику.
Миколаївська міська рада в першу чергу турбується про безпеку життя, здоров’я та добробут місцевої громади. Відтак, щоб уникнути екологічного лиха, закриття місцевого смітника Держекоінспекцією 29 вересня, беручи до уваги обмежений час для упорядкування стихійного смітника та початку будівництво першої карти полігону ТПВ міське КП «ЖКУ» відновлює спільну співпрацю з інвестиційною компанією «Екотех». Якщо у Комітету порятунку є обґрунтовані претензії щодо відновлення співпраці, вони мають повне право звернутися до судових органів для вирішення справи по суті. Це по-перше. І по-друге, у випадку, коли Комітетом порятунку буде надано дієвий та реальний план вирішення сміттєвої проблеми міста, а також буде забезпечення реалізації їхніх задумів реальними коштами, а не віртуальними, Миколаївська міська рада візьме до розгляду та реалізації кращу альтернативу вирішення сміттєвої проблеми.”

Тобто, міська рада проігнорувала результати роботи “сміттєвих” комісій, створених при Миколаївській міській раді та Миколаївській районній раді, а це – досягнення порозуміння щодо коригування існуючого проекту (він практично відкоригований однак, як стало сьогодні відомо, замовник вирішив змінити матеріал, яким буде вистелятися дно карти – замість глини – плівка), досягнення домовленостей щодо виділення коштів на будівництво нової карти на полігоні ТПВ з області та району, а також  досягнення домовленостей з районною радою щодо створення нового комунального підприємства, яке обслуговуватиме полігон ТПВ, і далі, ігноруючи рішення миколаївської громади про припинення співпраці з “Екотехом”, повертається до того, з чого й почалося народне невдоволення, а на додачу ще й вирішила повішати усю відповідальність за “критичну” ситуацію на сміттєзвалищі, за зростання обсягів ТПВ на стихійному смітнику, безконтрольний завіз сміття з поза меж міста та погіршення стану довкілля на смітнику на тих, хто таки реально намагається врегулювати ситуацію і розпочати будівництво карти.

Мотивацією, як зазначається у тому ж таки зверненні, – є офіційний лист від Державної екологічної інспекції від 7 серпня з нагадуванням та вимогою “надати план прийнятих реалістичних заходів з виконання припису від 5 травня 2017 року, яким зобов’язано Миколаївську міську раду до 29 вересня нормалізувати роботу місцевого сміттєзвалища”.

Тим часом, сьогоднішня розмова між секретарем Миколаївської міської ради  та головами комісій Володимиром Леськівим ( міська ) і Володимиром Паньківим(районна), головою ради старійшин Миколою Адамчуком та проектантом Іваном Зайцем (на відео), яка на доволі високих тонах відбулася у міській раді на тему – “глина чи плівка”, ще раз підтверджує – влада не думає про екологічну безпеку миколаївчан. Інакше питання будівництва полігону ТПВ не викликало б стільки дискусій. Бо, як каже мудрий народ, хто хоче зробити – шукає можливості, а хто працювати не хоче – шукає причини…

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *